UrodaJak wyglądać dobrze na zdjęciach weselnych. Sześć przydatnych rad

Jak wyglądać dobrze na zdjęciach weselnych. Sześć przydatnych rad

Jak wyglądać dobrze na zdjęciach weselnych. Sześć przydatnych rad
Źródło zdjęć: © unsplash.com
25.06.2018 13:22, aktualizacja: 25.06.2018 13:56

"Dużo czasu spędziłam odpychając pannom młodym ramiona w naturalne miejsce" - mówi na łamach amerykańskiego "Vogue'a" nowojorska fotografka Hannah Thomson. Razem z Charlotte Tilbury, makijażystką Kate Moss i Amal Clooney, tłumaczą, jak przez całe wesele wyglądać dobrze przed obiektywem.

1.Nie ruszaj czerwonej szminki

Chodzi o to, żeby 20 lat później wyjąć ślubny album i rozpoznać się na zdjęciach. Jeśli na co dzień nie robisz sobie ostrego makijażu, odpuść eksperymenty z eye-linerem i czerwoną szminką. Makijaż ma podkreślać twoją naturalną urodę i sposób bycia, jak mówi Charlotte Tilbury: masz być "najlepszą wersją siebie". Warto poświęcić czas na staranny kontur twarzy, bronzerem podkreślić kości policzkowe, wyszczuplić lub skrócić nos, rozświetlaczem powiększyć usta i oczy.

Obraz
© unsplash.com

2.Maseczki zamiast bazy

Zamiast grubej warstwy bazy pod podkładem, która na zdjęciach doda ci lat, lepiej (przynajmniej na kilka dni przed weselem) zafundować skórze odpowiednią kombinację kremu oraz maseczek oczyszczających i nawilżających. Najlepiej sprawdzonej marki, która nie wywoła alergii. Jak mówi makijażystka: "Aby stworzyć idealny obraz, potrzeba idealnego płótna".

3.Bibułką nos, nie pędzlem

Nikt nie chce świecić się w obiektywie jak latarnia, wiadomo. Natomiast pudrowanie się wcale nie jest sprytnym wyjściem: po pierwsze zaglądając co rusz do lusterka nie bawisz się dobrze na własnej imprezie, po drugie w końcu na twarzy powstanie niepokojąco gruba warstwa tapety. Zamiast dokładek pudru i podkładu lepiej użyć bibułki matującej, ale nie takiej z dodatkiem aluminium tylko naturalnej, np. na bazie włókien soi. I w obiektywie wszystko będzie się zgadzać.

Obraz
© unsplash.com

4.Twarz ma pasować

Jeśli twoje włosy będą spięte do góry, nie zapomnij nałożyć pudru i podkładu na uszy i szyję - inaczej na zdjęciach twoja twarz będzie wyglądać jak odcięta od reszty ciała. Nawet jeśli nie zobaczysz tego w słabym świetle sali, w obiektywie będzie widać bardzo wyraźnie.

5.Fotograf - twój przyjaciel

Dobrze, gdy fotograf może wcześniej zobaczyć salę weselną i trochę lepiej poznać narzeczonych. Dzięki temu wszyscy poczują się pewniej i łatwiej będzie sobie zaufać - bo najczęściej to fotograf wie lepiej, jak usatwiać się do zdjęcia, nie panna młoda. Warto posłuchać, gdy radzi, żeby się nie prężyć, nie wypinać dziubków i nie robić dziwnych rzeczy z ciałem. "W czasie pozowanych zdjęć wyprostuj się w kierunku kamery - zalotne zginanie jednego ramienia w kierunku obiektywu wcale nie wygląda dobrze. Dużo czasu spędziłam odpychając pannom młodym ramiona w naturalne miejsce" - mówi Hannah Thomson, nowojorska fotografka.

Obraz
© unsplash.com

6.Przećwicz lepszą naturalność

Nikt nie chce zaistnieć w albumie rodzinnym czy na Instagramie jako garbus z zapadniętą klatką piersiową. A wystarczy kilka dni wcześniej poćwiczyć odpowiednią postawę, pomoże w tym pilates czy proste rozciąganie mięśni (wiadomo, że najlepiej byłoby poćwiczyć kilka miesięcy wcześniej, ale lepszy rydz niż nic). Narzeczony albo koleżanki mogą zrobić zawczasu kilka próbnych zdjęć, żeby w trakcie wesela stanąć swobodnie przed obiektywem. "Gwiazdy mają niesamowitą wprawę w rozluźnianiu się na zawołanie, dlatego wychodzą dobrze na zdjęciach. Trzeba wyglądać bezwysiłkowo - radzi fotografka. – Naucz się ignorować aparat. Najlepsze zdjęcia ze ślubu to te szczere, na których wyglądasz autentycznie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta