FitnessJak zniszczyć sobie zęby?

Jak zniszczyć sobie zęby?

Jak zniszczyć sobie zęby?

Mycie dobrą pastą, obowiązkowa nić dentystyczna, guma do żucia między posiłkami i oczywiście odpowiednia dieta. Wiemy jak dbać o zęby, żeby móc się pochwalić śnieżnobiałym uśmiechem. Czy wiesz, co może je zniszczyć? Nawet rzeczy pozornie mało związane z higieną jamy ustnej. Oto 6 zaskakujących sposobów, żeby zniszczyć śnieżnobiały uśmiech.

Mycie dobrą pastą, obowiązkowa nić dentystyczna, guma do żucia między posiłkami i oczywiście odpowiednia dieta. Wiemy jak dbać o zęby, żeby móc się pochwalić śnieżnobiałym uśmiechem. Czy wiesz, co może je zniszczyć? Przesadna dbałość o uzębienie, ale także czynności pozornie mało związane z higieną jamy ustnej. Oto 6 zaskakujących sposobów, żeby zniszczyć śnieżnobiały uśmiech.

Marzysz o hollywoodzkim uśmiechu? Uważaj, żeby nie przesadzić z wybielaniem zębów. Domowe sposoby, takie, jak pasty wybielające, soda czy cytryna, mogą podrażnić dziąsła. Z kolei preparaty do wybielania zawierają substancje o tak niskim stężeniu, że trudno o pożądany efekt. Nadużywanie zaś niszczy szkliwo zębów i może stać się przyczyną powstawania ubytków.

(pho/sr)

1 / 5

Kolczyk w języku

Obraz
© Thinkstockphotos

Zdaniem ortodontów kolczyk w języku ma negatywny wpływ na uzębienie i może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Jedną z konsekwencji może być pojawienie się przestrzeni między zębami - fachowo nazywa się to diastemą. Poza ryzykiem powstania diastemy, lekarze odnotowują także ścieranie zębów, pękanie lub złamania, jak również ryzyko infekcji dziąseł. A wszystko to z powodu z pozoru niewinnej ozdoby...

2 / 5

Cola i inne napoje słodzone

Obraz
© Thinkstockphotos

Cola i inne kolorowe napoje znajdują się na czarnej liście dietetyków i... stomatologów. Wszystko dlatego, że są nafaszerowane chemią, która podrażnia zęby i niszczy szkliwo, powodując próchnicę. Nie bez znaczenia jest też cukier, który może powodować ubytki w uzębieniu. Tymczasem, jak pokazują badania, statystyczny Polak wypija ok. 46 l. napojów gazowanych rocznie (dane Canadean).

3 / 5

Podjadanie między posiłkami

Obraz
© Thinkstockphotos

Przekąski są zgubne dla stanu naszego uzębienia. Kiedy jemy konkretny, obfity posiłek, wytwarza się odpowiednio dużo śliny, aby oczyścić jamę ustną z resztek pożywienia, które powodują próchnicę. W czasie podjadania, ten proces jest mniej skuteczny. Jedyny ratunek to żuć gumę zaraz po przekąsce.

4 / 5

Tabletki antykoncepcyjne

Obraz
© Thinkstockphotos

Zaskakujące, ale zażywanie tabletek antykoncepcyjnych także może mieć negatywny wpływ na nasze zęby. Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie na skutek ich zażywania, bywają przyczyną zapalenia dziąseł. Dlatego, stosując antykoncepcję hormonalną, musisz szczególnie dbać o zęby i częściej chodzić na czyszczenie kamienia.

5 / 5

Pływanie w basenie

Obraz
© Thinkstockphotos

Pływanie a zęby? Jaki to może mieć ze sobą związek? Okazuje się, że kąpiel w basenie może mieć negatywny wpływ na twój uśmiech - zawarty w wodzie chlor może przebarwić szkliwo! Dlatego warto szczotkować zęby zaraz po kąpieli w basenie.

(pho/sr)

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (122)