Trwa ładowanie...
d1eow9c

Janda podpisuje petycje przeciw przemocy, ale... "Mam wrażenie uderzania grochem o ścianę"

- To tak wszystko smutne. Bo te skargi, protesty, listy są w ewidentnie słusznych sprawach, każdy porządny człowiek powinien je podpisać. Smutno. - pisze na Facebooku Krystyna Janda, udostępniając petycję w sprawie inicjatywy legislacyjnej umożliwiającej policji natychmiastową izolację sprawcy od ofiary. Podobnych petycji, jak przyznaje aktorka, widzi kilka razy dziennie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janda podpisuje petycje przeciw przemocy, ale... "Mam wrażenie uderzania grochem o ścianę"
(East News, Fot: Mikołaj Zacharow/Reporter)
d1eow9c

- Takiego " urodzaju" na niezgodę nie było nigdy - czytamy na fanpage'u artystki. - Tyle że mam wrażenie uderzania grochem o ścianę. - przyznaje Krystyna Janda. Autorzy petycji, która zainspirowała ją do wpisu, piszą o tysiącach maltretowanych kobiet pozostawionych samych sobie. "Najwyższy czas zmienić tę sytuację! Kobiety mają prawo do bezpieczeństwa osobistego, a Państwo ma obowiązek to bezpieczeństwo im zapewnić poprzez wprowadzenie przepisów pozwalających na natychmiastowe odizolowanie sprawcy od ofiary!" - zwracają się do posłów.

Janda nie kryje smutku u wyjaśnia czemu. - Bo te skargi, protesty, listy są w ewidentnie słusznych sprawach, każdy porządny człowiek powinien je podpisać. Smutno. - ocenia sytuację, internauci dochodzą do podobnych wniosków. Obawiam się że, podobnie jak i wiele tego rodzaju inicjatyw, ta też zostanie po prostu zignorowana przez rządzące PiS. Szczególnie ta! Dlaczego? Bardzo proste: bo oni po prostu nienawidząkobiet. Wykwaterowanie kata? Dla nich to nie jest kat, to jest pan i władca!" - brzmi jeden z komentarzy. "Całe zło ma źródło w kościele polskim. Ta banda nienawidzi kobiet.pewnie swoich matek też..." - stwierdza ktoś inny.

PrzykładKaroliny Piaseckiej, latami upokorzanej przez męża - posła, pokazuje, że nie jesteśmy obojętni. Solidarność to jednak wciąż za mało. Andrzej Duda uważa, że Polsce nie potrzeba konwencji antyprzemocowej. Jego zdaniem, mężowie i partnerzy - kaci odpowiadają za swoje czyny, ale to nie oni muszą uciekać z domu i nie oni umierają. Przemoc ma twarz kobiety.

Zobacz także: Seksowni tatuśkowie. Zapomnij o księcioseksualnych, świat potrzebuje gorących ojców

d1eow9c

Podziel się opinią

Share
d1eow9c
d1eow9c