Jedno łóżko tylko dla małżeństw? Powołuje się na konstytucję
Karina Bosak była gościnią radia RMF FM. Żona Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Konfederacji, która właśnie zdobyła mandat poselski, odniosła się do postulatu Ordo Iuris, które chce zmiany prawa dotyczącego funkcjonowania hoteli.
19.10.2023 | aktual.: 19.10.2023 14:48
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Karina Bosak, prawniczka i działaczka Ordo Iuris, zyskała poparcie społeczne, które pozwoli jej wejść do Sejmu. Walcząca z "chrystianofobią", aborcją i feministkami żona lidera Konfederacji rozmawiała z dziennikarzem RMF FM. W trakcie wywiadu została zapytana o postulat Ordo Iuris dotyczący działania hoteli. Przypomnijmy jego założenia. Po jego wprowadzeniu hotel miałyby prawo udostępniać pokój z jednym łóżkiem jedynie małżeństwom.
"Ordo Iuris wystąpiło w imieniu hotelarzy"
Robert Mazurek postanowił skorzystać z okazji i zapytać Karinę Bosak o pomysły Ordo Iuris, które wzbudzają największe emocje. Jak można się domyślać, żona Krzysztofa Bosaka stanęła w obronie Fundacji, w której jest zatrudniona.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Pan to przedstawia, jakby Ordo Iuris wystąpiło przeciwko komuś. A Ordo Iuris wystąpiło w imieniu hotelarzy. Tu chodzi o konstytucyjne wolności, swobodę gospodarczą, prawo do decydowania o swoim biznesie - podkreśliła.
Dziennikarz nie dawał za wygraną, dopytując się, co ma na celu wprowadzanie takich zasad.
- To przede wszystkim chodzi o same konstytucyjne wolności, swobodę gospodarczą, wolność gospodarczą - upierała się Bosak.
"Cały czas chodzi o cechy chronione"
Mazurek postanowił odwrócić sytuację i podejść Karinę Bosak z innej strony. Przywołał hipotetyczną sytuację, w której właścicielami hotelu byliby muzułmanie, którzy nie chcieliby obsługiwać chrześcijan.
- Wątpię, że chrześcijanie w ogóle chcieliby wejść do takiego hotelu - zaczęła przedstawicielka Konfederacji.
- Czy tak powinno być, że mogę mieć hotel, w którym powiem - "katolików nie obsługujemy’?" - drążył dalej dziennikarz.
- Obowiązuje takie prawo, że nie można tak powiedzieć. Cały czas chodzi o cechy chronione i dyskusję o to, jaką cechę można zakwalifikować jako cechę chronioną i dlaczego. Prawo mówi jasno; religia jest jedną z cech chronionych - broniła się Bosak.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl