Trwa ładowanie...

Jedwabiście gładka skóra w kilka chwil. Odkryj moc depilacji IPL

Która z nas nie marzy o gładkiej skórze, bez konieczności codziennego golenia? Jeszcze do niedawna ten efekt zapewnia jedynie seria zabiegów depilacji laserowej w profesjonalnych salonach. Teraz z pomocą przychodzi depilator z technologią IPL, dzięki której zabieg usuwania włosów możesz wykonać w domowym zaciszu – szybko, łatwo i bezpiecznie. Wyjaśniamy, jak działa to urządzenie i dlaczego warto je kupić.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Gładka skóra dzięki depilacji IPLGładka skóra dzięki depilacji IPLŹródło: Unsplash, fot: Unsplsh
d3miocc
d3miocc

Krótkie spodenki, zwiewne spódnice i sukienki – każdy z tych letnich strojów wymaga gładkiej jedwabistej skóry. Depilacja przy pomocy tradycyjnych metod może przyprawić o ból głowy. Większość z nich, jak np. krem do depilacji albo maszynka, dają efekty na chwilę – następnego dnia włoski odrastają i są coraz mocniejsze. Rezultat na dłużej osiągniemy dzięki tradycyjnym depilatorom i plastrom z woskiem, jednak te sposoby są bardzo nieprzyjemne i bolesne. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem, które gwarantowało całkowite usunięcie owłosieni bez bólu, była depilacja laserowa, wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Niestety, takie zabiegi nie należą do najtańszych, a żeby skóra była jedwabiście gładka, najlepiej poddać się serii 6 zabiegów, wykonywanych w równych odstępach czasu. Na szczęście, teraz możesz wykonać je w domu!

Alternatywą dla depilacji w salonie jest depilator IPL. To w pełni bezpieczne i skuteczny sprzęt przeznaczony do stosowania w domowym zaciszu. Jak działa takie urządzenia i jakie efekty gwarantuje?

Na czym polega depilacja IPL?

Depilacja IPL (inaczej depilacja diodowa) polega na usuwaniu włosów za pomocą wiązek światła. Każdy impuls świetlny emitowany przez urządzenie działa na większy obszar skóry, docierając do wielu włosów za jednym strzałem. Światło IPL niszczy cebulki włosowe, podobnie jak laser. Dzięki temu włoski na skórze stają się coraz słabsze i w końcu przestają odrastać.

Jak to możliwe? Otóż, ciepło emitowane z depilatora wprowadza cebulki włosa w stan uśpienia. Po serii zabiegów w wykorzystaniem technologii IPL włoski odrastają cieńsze i po pewnym czasie macierz włosowa ulega całkowitemu zanikaniu. Choć technologia IPL przypomina działanie tradycyjnego lasera, to depilatory IPL są znacznie prostsze i bezpieczniejsze w obsłudze. Zabieg możemy przeprowadzić w każdej chwili, jest tańszy, niż wizyta w salonie, a efekty są równie satysfakcjonujące.

d3miocc

Jak stosować depilator IPL?

Żeby metoda IPL była w pełni skuteczna, należy odpowiednio przygotować skórę do depilacji. Zbieg przeprowadzamy najpierw co dwa tygodnie, następnie raz w miesiącu. Przed depilacją IPL unikaj ekspozycji na słońce i stosuj wysokie filtry UV – dzięki temu zminimalizujesz ryzyko podrażnień i przebarwień skóry, a do tego zwiększysz skuteczność całego procesu. Na ok. miesiąc przed fotodepilacją nie stosuj innych metod, które usuwają owłosienie razem z cebulką. Przed samym zabiegiem wydepiluj skórę maszynką do golenia. Warto też pamiętać, że powierzchnia, na którą będzie emitowane światło, musi być sucha i czysta. Jeżeli wcześniej nasmarowałaś się kremem lub balsamem, zmyj kosmetyk wodą z mydłem i dokładnie osusz.

Jak wygląda depilacja IPL? To bardzo proste. Przyłóż urządzenie do wybranych partii ciała, naciśnij przycisk i przeciągnij głowicę po powierzchni skóry. Po serii 4 – 12 zbiegów zapomnisz o owłosieniu na zawsze!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3miocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3miocc