Jego syn nosi oryginalne imię. W Polsce jest rzadko nadawane

Jego syn nosi oryginalne imię. W Polsce jest rzadko nadawane

Syn Mateusza Morawieckiego nosi nietypowe imię
Syn Mateusza Morawieckiego nosi nietypowe imię
Źródło zdjęć: © AKPA
24.04.2024 15:15, aktualizacja: 24.04.2024 15:35

Od kiedy Mateusz Morawiecki w pełni zaangażował się w działalność polityczną, pod lupę brane są nie tylko jego działania, ale również bliscy. Nie każdy wie, że wspólnie z żoną doczekali się czwórki dzieci, a jedno z nich nosi niezwykle oryginalne imię. W 2023 roku zostało nadane tylko 104 Polakom.

Rodzice, zanim wybiorą imiona dla swoich dzieci, często dokładnie analizują ich znaczenie, a nawet pochodzenie. Mateusz Morawiecki wspólnie z małżonką zdecydowali się na mało popularne w Polsce imię dla swojego syna.

Nietypowe imię syna Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki rzadko wypowiada się na tematy rodzinne w mediach. Wiadomo jednak, że wspólnie z żoną mają dwóch synów oraz dwie córki. Jedna z pociech byłego premiera nosi wyjątkowe imię. W 2023 r. w naszym kraju nadano je zaledwie 104 razy. W USA cieszy jednak znacznie większą popularnością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Państwo Morawieccy swojemu starszemu synowi nadali imię Jeremiasz. Wywodzi się ono z języka hebrajskiego, a dokładniej ze słów "Jirme-jahu", które można tłumaczyć "Jahwe, podnieś z upadku", co z kolei oznacza "wywyższony przez Boga". Warto również wiedzieć, że imię to nosił jeden z proroków. W Polsce obecnie nosi je ok. 2,5 tys. mężczyzn.

Dzieci Mateusza Morawieckiego

Matusz Morawiecki jest dumnym ojcem czwórki dzieci, o których zawsze wypowiada się w samych superlatywach.

- Kochamy nasze dzieci wraz z moją żoną bardzo mocno, jesteśmy z nich dumni i szczęśliwi, że są. Dzieci uczą się, pracują, niekiedy płaczą. Dzieci jak wiele innych. Staramy się z żoną normalnie żyć - powiedział podczas jednej z konferencji prasowych były premier.

Polityk od czasu do czasu także chwali się w sieci zdjęciami swoich pociech. Niedawno zdradził, że jego starsza córka stanęła na ślubnym kobiercu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta