Jej mąż zmarł 18 lat temu. "Przymykam oczy i widzę Tomka"

Teresa Lipowska ma za sobą dwa małżeństwa
Teresa Lipowska ma za sobą dwa małżeństwa
Źródło zdjęć: © AKPA

13.06.2024 21:08, aktual.: 13.06.2024 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teresa Lipowska ma za sobą dwa małżeństwa. Z drugim mężem, Tomaszem Zaliwskim, przeżyła aż 44 lata. Rozłączyła ich śmierć mężczyzny. Teraz przyznała jednak, że patrząc na pewne miejsce, wciąż widzi zmarłego męża.

Teresa Lipowska jest jedną z najpopularniejszych aktorek serialu "M jak miłość". Prywatnie ma za sobą dwa małżeństwa. Pierwsze, z operatorem filmowym Aleksandrem Lipowskim, którego poślubiła w 1957 roku, zakończyło się po trzech latach.

"On miał później jeszcze pięć następnych żon i wiele pań, więc myślę, że mu wystarczała miłość na krótko" – mówiła aktorka.

W grudniu 1963 roku wyszła za mąż po raz drugi. Jej wybrankiem został kolega po fachu, Tomasz Zaliwski, z którym spędziła 44 lata.

Mąż Teresy Lipowskiej zmarł 18 lat temu

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski tworzyli zgrany i szczęśliwy związek. Małżeństwem byli aż do śmierci Zaliwskiego w 2006 roku. Doczekali się syna, Marcina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W rozmowie z AKPĄ Teresa Lipowska wróciła do wspomnień związanych z mężem, który zmarł 18 lat temu. Wyjawiła, że niedaleko jej mieszkania na warszawskich Kabatach znajduje się park, w którym jest oczko wodne. Patrząc na nie, przypomina sobie męża.

- W lipcu przypada 18. rocznica śmierci mojego Tomka. Patrząc na to oczko wodne wszystko sobie przypominam. Przymykam oczy i widzę Tomka, który pływa po jeziorze - powiedziała Lipowska w wywiadzie.
Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski w 2001 roku
Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski w 2001 roku© AKPA

"Byliśmy bardzo różni"

W przypadku Teresy Lipowskiej i Tomasza Zaliwskiego potwierdza się to, że to przeciwieństwa się przyciągają. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" aktorka wyznała niegdyś, że "byli bardzo różni". Mimo że wykonywali ten sam zawód.

- On lubił jeździć na ryby i do lasu, a ja wolałam wyjść potańczyć. Ale to była mądra miłość. Potrzebowaliśmy pierwszych lat małżeństwa, żeby się siebie nauczyć - mówiła.

Do dziś ma po ukochanym wiele pamiątek, do których należy m.in. list. To w nim Tomasz Zaliwski napisał jej, że "serce nie ma zmarszczek".

- Mąż był taki, jakiego sobie wymarzyłam. I to w stu procentach - podkreśliła.

- Mieliśmy ciche dni, ale zawsze chcieliśmy być razem. Mąż był najukochańszym człowiekiem na świecie. Miałam z nim cudowne życie - podsumowała w rozmowie.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także