Jest dietetyczką. Radzi, jak uniknąć kaca

Jest dietetyczką. Radzi, jak uniknąć kaca

Jest dietetyczką. Radzi, jak uniknąć kaca
Jest dietetyczką. Radzi, jak uniknąć kaca
Źródło zdjęć: © East News
31.12.2023 15:35, aktualizacja: 20.01.2024 14:16

Koniec grudnia i początek stycznia to czas, kiedy chętnie świętujemy z rodziną i znajomymi. Konsumowanie różnych trunków może jednak poskutkować przysłowiowym kacem, którego można uniknąć. Dietetyczka radzi, jak się zabezpieczyć.

Od świąt Bożego Narodzenia po Nowy Rok. Końcówka grudnia i początek stycznia sprzyjają świętowaniu, które niekiedy kończy się przysłowiowym kacem. Osoby, które kiedyś już go doświadczyły, zapewne doskonale wiedzą, z czym się wiąże i jak bardzo jest nieprzyjemny. Dietetyczka radzi, czego należy pilnować, by tym razem go uniknąć.

Jak uniknąć kaca?

Caroline Hanna, dietetyczka, która prowadzi profil @healthbycaroline na Instagramie, podzieliła się w rozmowie z needtoknow.co.uk kilkoma wskazówkami, jak możemy uniknąć kaca. Okazuje się, że nie jest to trudne. Wystarczy pilnować trzech rzeczy.

Po pierwsze, nie pijmy na pusty żołądek. To największy błąd, jaki możemy popełnić, wiedząc, że na imprezie pojawi się alkohol. Caroline Hanna zaznacza, że aby ta reguła zadziałała, wartościowy posiłek powinien być strawiony jeszcze przed piciem alkoholu.

- Picie na pusty żołądek oznacza, że alkohol szybciej wchłonie się do krwiobiegu, co może doprowadzić do szybszego upicia się - mówiła.

- Alkohol może też podrażnić wyściółkę żołądka, a bez pełnego brzucha będzie to jeszcze bardziej uciążliwe. Poczujemy się wtedy jak chorzy lub doświadczymy innych problemów trawiennych - tłumaczyła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po drugie, zwróciła uwagę na to, że posiłek "przed" powinien być dobrze zbilansowany.

- Spożywajmy posiłki, które są dobrze zbilansowane pod względem białka, zdrowych tłuszczów i złożonych węglowodanów, ponieważ zapewnią one dobre samopoczucie. Zdrowe tłuszcze są szczególnie ważne - ich trawienie trwa dłużej, dzięki czemu dłużej zalegają w żołądku. Alkohol nie zostanie wtedy szybko wchłonięty do krwiobiegu - oznajmiła Hanna.

Dzięki temu unikniesz kaca

Ostatnią, lecz równie ważną zasadą dotyczącą uniknięcia kaca, jest picie dużej ilości wody, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie podczas spożywania alkoholu. Według Caroline Hanny, powinniśmy pić jedną szklankę wody po każdym trunku alkoholowym.

- Alkohol jest środkiem moczopędnym, więc powoduje zwiększone oddawanie moczu. To może natomiast spowodować odwodnienie. Picie dużej ilości wody może pomóc temu przeciwdziałać - podkreśliła.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta