O starszym synu było głośno. Nie każdy wie, czym zajmuje się młodszy

O starszym synu było głośno. Nie każdy wie, czym zajmuje się młodszy

15 kwietnia 2024 roku Beata Szydło obchodzi 61. urodziny
15 kwietnia 2024 roku Beata Szydło obchodzi 61. urodziny
Źródło zdjęć: © ONS
15.04.2024 08:01, aktualizacja: 15.04.2024 08:55

15 kwietnia 2024 roku Beata Szydło obchodzi 61. urodziny. Była premierka RP od 37 lat jest żoną Edwarda Szydły, którego poznała, będąc studentką. W czasie pełnienia funkcji państwowej niewiele razy pokazywała się z mężem. Ma też dwóch synów. Jeden z nich zajmuje się medycyną.

Beata Szydło pełniła rolę prezeski Rady Ministrów w latach 2015-2017. To właśnie wtedy spędzała mnóstwo czasu w Warszawie, będąc daleko od męża, Edwarda Szydły. On pozostawał natomiast w ich rodzinnym Przeciszewie.

- W rezydencji na Parkowej tylko nocuję. Mój dom jest w Przeciszewie. Zresztą mam pod nim teraz budkę BOR i tylko mąż się śmieje, że go pilnują - mówiła w rozmowie z "Rzeczpospolitą" w 2016 roku.

Kim jest mąż Beaty Szydło?

Beata Szydło poznała męża jeszcze w trakcie studiów.

- Zawsze byłam przywódcą grupy. Jak grałam z chłopakami w piłkę nożną, a grałam i nieźle mi szło, to zawsze byłam kapitanem drużyny. Żadna ściema, tak było do studiów. Mąż mnie tam poznał, kiedy graliśmy w piłkę na praktyce studenckiej - wspominała. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pobrali się w 1987 roku. Mają dwóch synów: Tymoteusza i Błażeja. W przeciwieństwie do męża, na początku lat 2000. Beata Szydło rozpoczęła swoją przygodę polityczną. On natomiast skupił się na nauczaniu, czym zajmuje się do dziś.

- Mąż pracuje na dwa etaty. Jest dyrektorem szkoły w Oświęcimiu, a poza tym uczy historii, bo jest historykiem i nieskończonym etnografem - w szkole specjalnej. (...) Powiedział, że nigdy tego nie rzuci i za to go kocham. Jego praca stała się ważna także dla mnie - chwaliła męża Beata Szydło, dodając, że w drugiej placówce pracuje za darmo.

Jak ujawniła w rozmowie z "Rzeczpospolitą", telefon od męża odbiera zawsze.

- Odbieram i zwykle zaczynam mówić: "Teraz nie mogę, oddzwonię", ale on mnie wcale nie słucha, wrzuca na głośnomówiący i słyszę w słuchawce jego dzieci: "Dzień dob-ry!". No i wtedy nie mogę już skończyć od razu, muszę rozmawiać - opowiadała Szydło.

Beata Szydło z mężem
Beata Szydło z mężem© FORUM | Lukasz Gagulski / Forum

Synowie Beaty Szydło

Synowie Beaty i Edwarda Szydłów nie poszli ani w ślady matki, ani ojca. O Tymoteuszu było przez pewien czas głośno w mediach za sprawą jego kapłańskiej posługi. Na Jasnej Górze doszło nawet do specjalnej mszy prymicyjnej syna Beaty Szydło z udziałem najważniejszych osób w państwie. W 2019 roku zrezygnował jednak z przeniesienia do kolejnej parafii i wybrał się na bezterminowy urlop. Ostatecznie z niego nie wrócił i porzucił kapłaństwo.

Tymoteusz Szydło w 2017 roku
Tymoteusz Szydło w 2017 roku© East News | ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI

Jego młodszy brat, Błażej, studiował medycynę. Jak ustaliła kilka lat temu Wirtualna Polska, wtedy prowadził badania naukowe, które mają pomóc w skutecznej walce z nowotworami. W 2019 roku do mediów trafiła informacja o jego ślubie w podkrakowskiej Alwerni, gdzie poślubił imienniczkę mamy, Beatę.

Także w 2019 roku, ze względu na zainteresowanie, bracia Szydło wydali oficjalne oświadczenie, w którym poprosili o uszanowanie prywatności. "Nasze działania stanowią przedmiot komentarzy i ocen dedykowanych m.in. przez internautów, w tym niejednokrotnie w bardzo obraźliwej formie. To wszystko odbija się negatywnie na naszym życiu prywatnym" - mogliśmy przeczytać w dokumencie.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta