Trwa ładowanie...
d4b8aty

Joanna Przetakiewicz o cioci. Jej dramatyczna historia nauczyła ją jednego

Joanna Przetakiewicz jest żywym dowodem na to, że jeżeli się chce, to można osiągnąć wszystko. Jej samozaparcie nie wzięło się znikąd. Projektantka wyciągnęła lekcję z życia swojej cioci. Po odejściu męża kobieta załamała się.
Share
Joanna Przetakiewicz chce motywować kobiety
Joanna Przetakiewicz chce motywować kobietyŹródło: ONS.pl
d4b8aty

Joanna Przetakiewicz postawiła sobie za cel motywować Polki. W ostatnim poście w mediach społecznościowych inicjatorka akcji Era Nowych Kobiet bardzo się odsłoniła. Opowiedziała bowiem bardzo przykrą historię rodzinną. "Od dziecka wiedziałam, że chcę być finansowo niezależna" – zaczyna. "Wiele lat obserwowałam siostrę mojej mamy i przeżywałam przy niej jej przemianę. Miała ogromny wpływ na moje życie. Niestety jej historia z roku na rok była coraz smutniejsza" – czytamy.

Joanna Przetakiewicz – ciocia

Ciocia projektantki, jak wspomina ją Przetakiewicz, "była piękną, przedsiębiorczą i spektakularną kobietą". To ona nauczyła gwiazdę kochać modę. Jej życie przypominało bajkę – miała wszystko. Była szczęśliwą żoną lekarza, z którym chciała mieć dziecko. Staraniom o nie poświęciła całą siebie, łącznie z ambicjami zawodowymi. Udało się – została matką. Kilka lat później, była już sama z dzieckiem. Nie miała niczego.

d4b8aty

"I od tamtej pory nigdy już nie widziałam jej uśmiechniętej. Widziałam za to rodzinny dramat, strach, zależność, niepewność i depresję. To doświadczenie nauczyło mnie bardzo wiele" – pisze teraz Przetakiewicz. "Postanowiłam, że nigdy, przenigdy nie będę musiała prosić nikogo o pieniądze. Że zawsze będę się starać dać sama sobie poczucie bezpieczeństwa" – dodaje. A opowiada o tym, bo chce, by inne kobiety myślały podobnie. "Niezależność to wolność i możliwość bycia w pełni sobą".

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b8aty

Podziel się opinią

Share
d4b8aty
d4b8aty