GwiazdyJoanna Racewicz martwi się o pokolenie swojego syna. "Dzieci toną w sieci"

Joanna Racewicz martwi się o pokolenie swojego syna. "Dzieci toną w sieci"

"Czas najwyższy" – skomentowała Joanna Racewicz nauczanie zdalne wprowadzone ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19. Jednocześnie stwierdziła, że realia dzisiejszej młodzieży to kombinacja strachu, izolacji i powodowanych tym problemów natury psychicznej. Wyraźnie martwi się o syna i jego pokolenie, którego rzeczywistością stał się internet.

Joanna Racewicz martwi się o pokolenie swojego syna
Joanna Racewicz martwi się o pokolenie swojego syna
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

Joanna Racewicz wychowuje 13-letniego syna Igora. Dlatego doskonale wie, przed jakimi wyzwaniami stają obecnie dzieci, nastolatkowie oraz ich rodzice. Okres pandemii koronawirusa jest dla nich wyjątkowo trudny. Siedzenie w domu i preferowana izolacja na każdym odcisnęła pewne piętno. Teraz po kilku miesiącach powróciła również nauka zdalna. Dziennikarka twierdzi, że to dobre rozwiązanie, ponieważ wcześniej szkoły i tak świeciły pustkami. Na Instagramie jednak podzieliła się przemyśleniami związanymi z tym stanem rzeczy.  

Joanna Racewicz mówi o strachu i ograniczonej przestrzeni

"Naszym doświadczeniem pokoleniowym był stan wojenny, puste półki, wojsko na ulicach i brak "Teleranka" w niedzielę. Dla pokolenia naszych dzieci to będzie pandemia, strach, izolacja, zdalne lekcje i ograniczenie przestrzeni do pokoju, który stał się bawialnia, szkołą, sypialnią i miejscem spotkań w jednym" – napisała Joanna Racewicz pod zdjęciem ze swoim synem. 

Joanna Racewicz martwi się o stan psychiczny młodych

W dalszej części posta dziennikarka zaznaczyła, że konsekwencje dzisiejszych realiów pandemii COVID-19 będziemy ponosić przez następne lata. A miała na myśli przede wszystkim problemy psychologiczne.

Racewicz wspomniała, że obecnie gabinety psychoterapeutów są pełne i na wizytę prywatną czeka się miesiąc, a na refundowaną dwa lata. Dziennikarka wyraźnie martwi się o dzieci i młodzież, której życie przeniosło się głównie do internetu. 

"Dzieci toną w sieci. My, dorośli, jeszcze sobie jakoś radzimy, ale młodzi ludzie mają problem z odróżnieniem realności od fikcji. Już nie potrafią funkcjonować bez protezy z nierealnego świata. Rozmowa, taka prosta czynność, zanika. Komunikaty kończą się na etapie trzech słów i pięciu emotek. Kto by czytał wypracowania? Podziwiam każdego, kto dotarł aż tutaj. Narzekam? Nie, opisuję rzeczywistość. Chciałabym wierzyć, że zły sen kiedyś minie" – podsumowała Racewicz. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

"Naciągnięta" Racewicz: "Nie nadążam za synem. Patrzy na mnie z pogardą!"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Joanna Racewicznauczanie zdalnepandemia covid

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (208)