GwiazdyJoanna Racewicz wspomina dawną pracę. Przyznała, że tęskni za TVP

Joanna Racewicz wspomina dawną pracę. Przyznała, że tęskni za TVP

Joanna Racewicz tęskni za TVP
Joanna Racewicz tęskni za TVP
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
26.01.2022 08:05, aktualizacja: 26.01.2022 11:15

Joanna Racewicz przez wiele lat swojej dziennikarskiej kariery pracowała w TVP. Teraz przyznała, że tęskni za pracą przy Woronicza. Opowiedziała o tym w bardzo metaforyczny sposób.

Joanna Racewicz swoje pierwsze kroki jako dziennikarka stawiała w prasie i radiu. Jednak jej pierwszą poważną pracą była bez wątpienia ta w Telewizji Polskiej. W latach 1999-2006 była prezenterką serwisu informacyjnego "Panorama". Racewicz odeszła z TVP po tym, jak uznano, że naruszyła "zasady etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej", udzielając wywiadu magazynowi i zawierając w nim treści reklamowe. Potem przeniosła się do TVN, gdzie miała swój cykl w "Dzień dobry TVN" oraz prowadziła program na antenie TVN Style. Swoją karierę dziennikarską zawiesiła w 2010 roku w związku ze śmiercią swojego męża Pawła Janeczka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 

Joanna Racewicz miała przykre doświadczenia z TVP

Joanna Racewicz wróciła do pracy w Telewizji Polskiej wraz z początkiem 2011 roku i przez pięć lat ponownie prowadziła "Panoramę". Miała również swoje cykle w programie śniadaniowym "Pytanie na śniadanie", aż w końcu w 2016 roku została jedną z jego prowadzących. Jednak historia lubi się powtarzać i zaledwie dwa lata później TVP wydała oświadczenie o zakończeniu współpracy z dziennikarką. Powodem były zdjęcia reklamowe, które Racewicz robiła w studiu programu i publikowała następnie na Instagramie. W 2018 roku dziennikarka dołączyła do zespołu Polsat News. 

Racewicz mimo wszystko tęskni za Telewizją Polską

Choć Joanna Racewicz miała dwie dość nieprzyjemne sytuacje z TVP, których skutkiem był koniec współpracy, to i tak wspomina te czasy z uśmiechem. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyznała nawet, że tęskni za tamtą pracą. 

"Tak, tęsknie, jak tęskni się za matecznikiem. Tak tęsknię, jak tęskni się za gniazdem. Za miejscem, które mnie wychowało i któremu bardzo wiele zawdzięczam. Które nauczyło mnie tego, co umiem i oszlifowało ten niezbyt w tamtych latach, jeszcze radzący sobie w tych meandrach kamień. Tak, brakuje mi tego miejsca, ale ono na pewno w tym momencie nie jest moje" – stwierdziła dziennikarka. 

Joanna Racewicz w 2005 roku jako prowadząca "Panoramy"
Joanna Racewicz w 2005 roku jako prowadząca "Panoramy" © AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta