Trwa ładowanie...
d2mrd9a
Ludzie

Jolie chce wspierać oświatę w Bośni

Czołowa obecnie gwiazda Hollywood Angelina Jolie, która przebywa z
wizytą w Bośni i Hercegowinie, oświadczyła, że jest zainteresowana wsparciem systemu
oświaty w Bośni a także innymi projektami, które pomogą zniwelować skutki ostatniej wojny w byłej
Jugosławii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolie chce wspierać oświatę w Bośni
(AP)
d2mrd9a

Czołowa obecnie gwiazda Hollywood Angelina Jolie, która przebywa z wizytą w Bośni i Hercegowinie, oświadczyła, że jest zainteresowana wsparciem systemu oświaty w Bośni a także innymi projektami, które pomogą zniwelować skutki ostatniej wojny w byłej Jugosławii. Aktorka spotkała się z przewodniczącym trzyosobowego Prezydium Bośni i Hercegowiny Harisem Silajdźiciem.

Silajdźić powiedział później, że Jolie wypytywała go o projekty, które mogłaby wesprzeć. Oboje doszli do wniosku, że "absolutnym priorytetem jest oświata". Jak powiedział Silajdźić, celem jest przekształcenie stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewa w regionalne centrum oświaty.

Jolie odwiedziła już Bośnię w kwietniu br. jako wysłanniczka Wysokiego Ambasadora ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Dowiedziała się wówczas o tragicznym losie 117 tys. ludzi, którzy dotychczas nie mogą powrócić do swoich domów, mimo, że wojna zakończyła się 15 lat temu.

Aktorka oświadczyła też, że zamierza rozpocząć w Bośni jesienią br. zdjęcia do jej nowego filmu i pod tym kątem oglądała miejscowe plenery. Film ma być romantyczną historią dwojga osób, które spotkały się w przededniu bałkańskiej wojny.

JOLIE NA NIEBIESKO I CZARNO

d2mrd9a

Podziel się opinią

Share
d2mrd9a
d2mrd9a