GwiazdyJulia Wieniawa chciała studiować. Powiedziała, gdzie

Julia Wieniawa chciała studiować. Powiedziała, gdzie

Julia Wieniawa chciała studiować. Powiedziała, gdzie
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Karolina Błaszkiewicz
13.05.2019 10:47

Julia Wieniawa przyznała, że nie ma czasu na kontynuację nauki. Na razie musi wystarczyć jej wykształcenie średnie, chociaż jak przekonuje, bardzo chciała być studentką. Ujawniła, do jakiej uczelni marzyła się wybrać.

2 lata temu Julia Wieniawa zdała maturę. Mimo dobrych wyników, artystka nie składała papierów na żadną z uczelni. Wszystko z powodu zobowiązań zawodowych, które wtedy i dziś są dla niej priorytetowe.

– Marzę o studiach aktorskich od zawsze. Jak byłam dzieckiem, wiedziałam, że pójdę do Akademii Teatralnej. Ale troszkę mi się pokrzyżowały plany ze względu na pracę, która do mnie przyszła – tłumaczy swój wybór Wideoportalowi.

Wieniawa zaznacza, że inaczej wyobrażała sobie swoje życie. Żal było jej jednak zrezygnować z "5 minut". – Te szanse przyszły do mnie nagle. Na razie tyle fajnych mam rzeczy do zrobienia, że trochę szkoda – dodaje.

Jednocześnie 20-latka nie uważa, żeby szkoła aktorska była jej w tej chwili niezbędna. Widzi to po osobach, które i bez niej poradziły sobie na planach filmowych. – Choćby Daniel Olbrychski, który bez szkoły zrobił karierę aktorską i jest chodzącą legendą. Jest też wielu zagranicznych aktorów, którzy tak zrobili. To nie jest konieczność, ale warto ją mieć – sądzi Wieniawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl