Trwa ładowanie...

Julia Wieniawa o Kai Godek. Młoda aktorka podsumowała ją jednym zdaniem

Kaja Godek, polska aktywistka antyaborcyjna, jest ostatnio na językach wielu Polaków. Wszystko za sprawą decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Julia Wieniawa jest wyraźnie oburzona publicznymi wypowiedziami Kai Godek.
Share
Julia Wieniawa
Julia WieniawaŹródło: ONS
d3g5iaq

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Od tamtego dnia trwają w kraju masowe protesty, w których biorą udział setki tysięcy osób oburzonych zerwaniem tzw. kompromisu aborcyjnego.

Kaja Godek, niewątpliwie jest osobą, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do zaostrzenia prawa do aborcji w Polsce. Aktywistka od lat walczy o wprowadzenie całkowitego zakazu i ucieka się do kontrowersyjnych słów m.in.: "Aborcja to pandemia gorsza niż koronawirus".

Uczestnicy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet głośno krytykują TK, rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz właśnie Kaję Godek. Manifestacje osiągają coraz większą skalę, a aktywistka nawołuje w sieci do pacyfikacji protestów.

d3g5iaq

Jedno z wystąpień Kai Godek skomentowała Julia Wieniawa. "Niedowartościowanej pani zachciało się rządzić kobietami" - napisała w komentarzu na profilu Karoliny Korwin Piotrowskiej.

Julia Wieniawa popiera strajk od pierwszego dnia. Aktorka pokazała się z czerwoną błyskawicą podczas finału Tańca z Gwiazdami i tym samym dała wyraźny znak, co uważa na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Z każdym kolejnym dniem coraz więcej popularnych osób decyduje się okazać publiczne wsparcie dla strajkujących, a nawet i wyjść razem z nimi na ulice. W tłumie można było ostatnio spotkać m.in. Joannę Koroniewską, Maję Ostaszewską czy Zofię Zborowską oraz Joannę Przetakiewicz.

Julia Wieniawa o Kai Godek Instagram
Julia Wieniawa o Kai Godek Źródło: Instagram
d3g5iaq

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g5iaq

Podziel się opinią

Share
d3g5iaq
d3g5iaq