Już co piąty młody mężczyzna nie uprawia seksu. Wiadomo, co za tym stoi

Coraz więcej młodych Polaków ma problemy z bliskością
Coraz więcej młodych Polaków ma problemy z bliskością
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | lev dolgachov

06.09.2024 20:48, aktual.: 06.09.2024 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według badań coraz więcej młodych Polaków decyduje się na życie w samotności, ale jednocześnie poszukuje akceptacji oraz wsparcia. - Nie potrafimy budować takich prawdziwych relacji - podsumowała w trakcie wywiadu socjolożka.

Przywołane w "Dzień Dobry TVN" statystyki mówią same za siebie. Co piąty młody Polak nie współżyje. Aż 20 proc. młodych mężczyzn w naszym kraju woli znajomości online od tworzenia relacji w świecie rzeczywistym. Socjolożka Katarzyna Krzywicka-Zdunek zauważyła, że powodów, dlaczego się tak dzieje, może być dużo.

Głos w popularnej śniadaniówce oddano też samym przedstawicielom pokolenia Z. - Mam kolegów, którzy świadomie zrezygnowali ze współżycia - tłumaczył Michał Jurkowski-Piechucki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Problemy międzypokoleniowe

Z materiału "DDTVN" dowiadujemy się, że tworzenie relacji wśród młodszych pokoleń przeszło do wirtualnego świata. W "realu" młodzi ludzie mają odczuwać zagubienie oraz niepewność. Zwrócono też uwagę na rodziców pokolenia Z - ludzi, którzy skupiali się na bardziej racjonalnej części życia, sukcesach zawodowych, aniżeli tworzeniu właściwych, bliskich i głębokich relacji z dziećmi, uczeniu ich rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami.

Jeżeli w dzieciństwie nie zostaniemy nauczeni budowania bliskich więzi, już jako młodzi dorośli możemy mierzyć się z pewnymi problemami. Co ciekawe, badania wykazały niejakie odwrócenie ról, gdy mowa o wartościach i potrzebach wśród kobiet i mężczyzn z pokolenia Z. Panowie mają tęsknić za relacjami, czułością i miłością, podczas gdy panie skupiają się na niezależności oraz samodzielności.

"Kwestia relacji"

Głos w studiu zabrał przedstawiciel młodego pokolenia, który zwrócił uwagę na podejście mężczyzn w swoim wieku do tworzenia pogłębionych relacji.

- Mam kolegów, którzy świadomie zrezygnowali ze współżycia.To kwestia relacji. Nasze pokolenie woli mieć jedną, stałą partnerkę regularną, aniżeli je zmieniać. To wymaga budowania więzi. Przy bliskości fizycznej chodzi o to, aby czuć bezpieczeństwo - tłumaczył w "DDTVN" Michał Jurkowski-Piechucki.

Jak dowiadujemy się z dalszej części wywiadu, takie odwrócenie ról może skutkować problemami we wzajemnej komunikacji, a także w ogóle w budowaniu mocnych więzi. Młodzi mężczyźni, czując, że nie spełnią oczekiwań potencjalnej partnerki, zamykają się i przerzucają na relacje online, gdzie nie muszą konfrontować się z emocjami.

- Jesteśmy w takim wieku, że niby wszystko można, niby nic nie trzeba, nie czujemy presji, żeby mieć dzieci, legalizować związki, ale presja na karierę jest przez to większa - dodała od siebie Weronika Cisek, partnerka Michała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
sekspolacyżycie intymne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (135)
Zobacz także