Trwa ładowanie...
d20b3qm

Już nie rasizm, a seksizm. FIFA żąda mniej ujęć z kobietami

Coraz więcej seksistowskich ataków na reporterki podczas Mundialu 2018. Ograniczenie pokazywania płci pięknej podczas transmisji meczów ma pomóc rozwiązać problem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

FIFA planuje ograniczenie pokazywania seksownych kobiet
FIFA planuje ograniczenie pokazywania seksownych kobiet (Forum)
d20b3qm

Od lat w transmisjach ze wszystkich meczów pojawiają się krótkie ujęcia kibiców. Zazwyczaj są to piękne kobiety w seksownych strojach. Tego typu przebitki uznano za przejaw seksizmu. Międzynarodowa Federacja FIFA wychodzi problemowi naprzeciw i sugeruje, żeby pokazywać zdecydowanie mniej zdjęć fanek, które są skąpo ubrane.

To tylko jeden problem, drugi jest dużo bardziej poważny. Według raportu organizacji FARE (Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie) w czasie Mundialu 2018 odnotowano ok. 30 incydentów związanych z seksizmem. Na rosyjskich ulicach telewizyjne reporterki były całowane przez kibiców. Okazuje się, że to zjawisko jest dużo groźniejsze od rasizmu.

Kiedy brazylijska dziennikarka Julia Guimaraes relacjonowała na żywo z Rosji, obcy mężczyzna rzucił się na nią z ustami. Kobiecie udało się uchylić i stanowczo wytłumaczyła, że nie życzy sobie takiego zachowania.

d20b3qm

Jest to przestroga na przyszłość. Miejmy nadzieję, że Międzynarodowej Federacji FIFA uda się rozwiązać problem i na przyszłych Mistrzostwach Świata nie będzie już tego typu incydentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d20b3qm

Podziel się opinią

Share
d20b3qm
d20b3qm