Trwa ładowanie...

Kamil Durczok na strajku kobiet. Jego postawa wywołała wiele kontrowersji

Protesty, jakie odbywają się w całym kraju, nie tracą na sile. Na jednej z demonstracji pojawił się Kamil Durczok. Niestety, jego obecność i postawa wywołały wiele kontrowersji. A to za sprawą sceny z serialu, którą "odegrał".

Share
Kamil Durczok pojawił się na strajku kobiet
Kamil Durczok pojawił się na strajku kobietŹródło: ONS, Twitter.com
d154e9t

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, którą przeprowadza się w przypadku podejrzenia choroby płodu lub jego upośledzenia. Ogólnopolski Strajk Kobiet nie zamierza składać broni. Demonstracje odbywają się w całym kraju. Na marsze przychodzi kilkadziesiąt tysięcy Polaków, którzy mają prosty przekaz dla rządu.

Kamil Durczok na strajku kobiet

Głos w sprawie zabiera również wiele osób publicznych. Media społecznościowe są zalane relacjami z protestów, grafikami wyrażającymi poparcie i wsparcie. Wiele gwiazd zdobyło się na prywatne i intymne wyznania, o tym, jak sami walczyli o swoje dzieci, a teraz solidaryzują się ze wszystkimi kobietami.

Wśród nich był Kamil Durczok, który wczoraj był widziany na jednej z demonstracji. Niestety, były dziennikarz nie zostanie pozytywnie zapamiętany z tych wydarzeń, a wszystko przez pozycję, w której protestował. Przed celebrytą siedziała młoda dziewczyna, a on trzymał jej ręce na głowie. Dodatkowo stał tyłem do policjantów, co może wprowadzać w dezorientacje.

d154e9t

Internauci byli oburzeni jego postawą. "U pana Kamila nic się nie zmienia, dalej lubi klęczące kobiety", "Jakże dwuznaczne zdjęcie, nawiązujące do tego, o co był przez inne kobiety oskarżany", "Nie w tę stronę Kamil, nie w tę stronę!" – komentowali.

Pojawiły się również głosy, że ta postawa miała być odtworzeniem sceny z serialu "Opowieść Podręcznej" i właśnie to nawiązanie miało symbolizować sprzeciw Kamila Durczoka.

The Handmaid's Tale 3x6 - Lincoln Memorial Scene

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d154e9t

Podziel się opinią

Share
d154e9t
d154e9t