Blisko ludziKarolina Korwin Piotrowska udostępniła szokujące zdjęcie. "Podobno nie ma żadnej pandemii, tak?"

Karolina Korwin Piotrowska udostępniła szokujące zdjęcie. "Podobno nie ma żadnej pandemii, tak?"

Karolina Korwin Piotrowska udostępniła szokujące zdjęcie. "Podobno nie ma żadnej pandemii, tak?"
Źródło zdjęć: © ONS
12.05.2020 10:11, aktualizacja: 12.05.2020 11:38

Każdemu z nas okres kwarantanny daje się we znaki. Pojawiają się także sceptycy, którzy twierdzą, że nie ma żadnej pandemii, a rząd chce nami tylko sterować. Karolina Korwin Piotrowska pokazała tylko jedno zdjęcie z wymownym podpisem.

"Przecież jestem zdrowy", "Za ciepło w tej maseczce" , "On nie nosi, to ja też nie będę" – wymówek do niestosowania się do zaleceń jest wiele. Równie dużo jest osób, których wirus dotknął bezpośrednio. W Polsce jest około 16326 osób zarażonych, a i tak znajdą się tacy, którzy twierdzą, że to tylko gra polityczna.

Karolina Korwin Piotrowska o pandemii koronowirusa

Z takimi pogłoskami spotkała się również Karolina Korwin Piotrowska, która postanowiła udostępnić szokujące i wzruszające zdjęcie pochodzące z gazety "Times". Fotografia przedstawia cmentarz w Brazylii, na którym leżą ostatnie ofiary wirusa. "Podobno nie ma żadnej pandemii, tak?" – zapytała retorycznie w opisie pod postem.

Zdjęcie zrobił Felipe Dana. Fotograf na swoich profilach w mediach społecznościowych publikuje wiele zdjęć, które mogą dać nam do myślenia. To porusza szczególnie. Mogiły zmarłych w ciągu ostatnich 30 dni dają obraz tego, jak wiele ludzi zostało dotkniętych stratą i bólem. "Sekcja została otwarta w zeszłym miesiącu, aby poradzić sobie z nagłym wzrostem liczby zgonów. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który śledzi globalny odcisk wirusa, Brazylia potwierdziła co najmniej 163 500 przypadków zachorowań i ponad 11 200 zgonów" – podaje gazeta "Times".

Zobacz także: MNIAM, odc. 2: Przepis na lekki i puszysty deser jogurtowo-czekoladowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta