GwiazdyKatarzyna Bujakiewicz o swojej pasji do biegania

Katarzyna Bujakiewicz o swojej pasji do biegania

09.10.2015 09:46, aktualizacja: 01.12.2015 20:46

Katarzyna Bujakiewicz została ambasadorką kampanii „Wyskocz z kapci”, w której zachęca Polaków do aktywnego trybu życia.

Katarzyna Bujakiewicz od wielu lat jest fanką zdrowego stylu życia. Zamiłowanie do sportu wyniosła z rodzinnego domu. Przyznaje jednak, że zdarzało jej się zaniedbać aktywność fizyczną. Kilka lat temu przytyła, gdy zbyt intensywna praca w teatrze uniemożliwiała jej zdrowe odżywianie.
Jej największą pasją jest bieganie. Dyscyplinę tę uprawia od wielu lat, chętnie bierze też udział w biegach na długie dystanse. Już w 2009 roku uczestniczyła w maratonie w Berlinie. Zdaniem Bujakiewicz sport ten zapewnia jej nie tylko świetną kondycję i figurę, lecz także pozwala spotykać ciekawych ludzi. Podczas pobytu w Toruniu spotkała księdza, z którym pokonała prawie 15 km w lesie.

- Był moim ochroniarzem i wsparciem, a nawet nie wiedziałam, że człowiek, z którym biegam, jest księdzem. Poza wszystkim lubię brać ze sobą w każde miejsce buty do biegania, bo fajnie się w nich spaceruje, zwiedza miasta i na pewno więcej możemy zobaczyć biegając czy spacerując - przyznaje.
Bujakiewicz została ambasadorką kampanii „Wyskocz z kapci”, w której zachęca Polaków do aktywnego trybu życia.

Źródło artykułu:Newseria