Kiedy najlepiej golić pachy? Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę

Jak odpowiednio golić pachy?
Jak odpowiednio golić pachy?

27.11.2023 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Golenie pach wydaje się być najprostszą czynnością, którą znaczna część kobiet wykonuje regularnie. Jednak warto poświęcić jej nieco więcej uwagi. Są bowiem zasady, których należy przestrzegać, by skóra nie była podrażniona. Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że pora dnia ma znaczenie w przypadku golenia pach.

Znaczna część kobiet regularnie goli sobie pachy i używa do tego maszynki – jednorazowej lub z wymiennymi głowicami. Nie da się ukryć, że to najprostsza, najszybsza i najmniej bolesna z metod (depilacja woskiem czy depilacja laserowa nie należy do przyjemnych zabiegów), a jednocześnie może powodować podrażnienia skóry, która w końcu ma bezpośredni kontakt z ostrzami.

Jak zapobiec skaleczeniom, wrastającym włoskom, swędzeniu czy powstawaniu czerwonych krostek? Przy goleniu pach maszynką warto wziąć sobie do serca kilka zasad, dzięki którym mikrouszkodzenia skóry są o wiele mniej prawdopodobne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najlepsza pora na golenie pach

Przede wszystkim zapomnij o goleniu pach "na sucho" lub z samą wodą. Konieczne jest użycie chociażby żelu pod prysznic, a najlepiej mieć w swojej łazience specjalnie dedykowaną piankę. Zwróć również uwagę na porę dnia. Pachy powinno się golić wieczorem, gdyż skóra ma czas, by przez noc się zregenerować. Ponadto warto mieć na względzie, że po porannym goleniu pach niemal od razu aplikujemy na nie dezodorant, co może wpływać na podrażnienie skóry.

Jak długo korzystać z jednorazowej maszynki

Trzecia kwestia to przechowywanie maszynki, którą każdorazowo powinno się wytrzeć i odłożyć w suche miejsce. Wtedy istnieje mniejsza szansa na rozwój bakterii na ostrzach. Pamiętaj też, że jednorazowa maszynka do golenia nie powinna zalegać w twojej łazience dłużej niż tydzień.

Są zasady, których powinno się przestrzegać przy goleniu pach
Są zasady, których powinno się przestrzegać przy goleniu pach

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)