Kim jest Dawid Jedynak - finalista "Wielkiej Fety na Tik Toku"?

Kim jest Dawid Jedynak - finalista "Wielkiej Fety na Tik Toku"?

Dawid Jedynak
Dawid Jedynak
Źródło zdjęć: © Facebook
28.11.2023 17:52

Pierwszy kulinarny konkurs TikToka "Wielka Feta" dotarł do drugiego etapu. W sobotnim półfinale na żywo wyłoniono trzech finalistów, a wśród nich znalazł się Dawid z kanału @jedynakgotuje. – Całe życie rywalizowałem o coś z ludźmi, pierwszy raz podchodziłem tylko po to, żeby się bawić – przyznaje. – Nie spodziewałem się awansu do finałowej dziesiątki, mega wyróżnienie – dodaje.

Dawid swój kanał założył prawie równo 12 miesięcy temu – pierwszy materiał zamieścił 30 listopada ubiegłego roku. – Rok największych zmian. Chyba najlepszy w moim życiu – podkreśla. Do stworzenia kulinarnego profilu zachęcali go znajomi, a swój udział miał też były prezes w firmie, który popchnął go w tę stronę. Zdaniem Dawida w TikToku leży klucz do sukcesu i budowania własnej marki osobistej. – Jest przyszłością dla social mediów, w to trzeba iść – zaznacza.

Miejsce w półfinałowej dziesiątce zapewnił mu przepis na zerrikański pad thai, ubarwiony wieloma nawiązaniami do serii o Wiedźminie. Danie podbiło serce Basi Stareckiej (Nakarmiona), która wyróżniła go w kategorii "Smaki świata". – Ważne, żeby być autentycznym i być sobą – podkreśla.

Profil Jedynak Gotuje na TikToku zdobył już pokaźną liczbę ponad 104 tysięcy obserwujących. – Plany mam dosyć duże i nie chciałbym o nich mówić – stwierdza. Zdradza jednak, że marzy o otwarciu własnego miejsca, choć przyznaje, że czekają go jeszcze długa droga i wiele nauki. – Jedna i druga babcia nauczyły mnie, że gotuje się po to, żeby powiedzieć swoim bliskim: dziękuję – opowiada o swoim zamiłowaniu do gotowania.

Dawid podkreśla, że nie chce tworzyć tylko pod viralowe trendy. – Staram się to robić dla siebie. Fajnie jak przychodzą cyferki, ale to nie jest nic dobrego tworzyć tylko pod nie – tłumaczy. Dodaje, że dostanie się do finału "Wielkiej Fety" jest dla niego kropką nad i tego intensywnego roku. – Wybierałem się do Masterchefa do kolejnej edycji, ale mogę się już nie dostać – śmieje się.

W wielkim finale Dawid spotka się z dwoma uczestniczkami – Anią z @doschrupania i Martyną z @hvilatv. Ich kulinarne zmagania wspierać będą mentorzy – Basia Starecka (Nakarmiona), Michał Korkosz (Rozkoszny) i Adi Owsianik (Foxx Gotuje). Poznaj zwycięzców "Wielkiej Fety na TikToku" już 9 grudnia!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także