Blisko ludziKinga Duda wzięła udział w prestiżowym konkursie. Osiągnęła sukces

Kinga Duda wzięła udział w prestiżowym konkursie. Osiągnęła sukces

Kinga Duda wzięła udział w prestiżowym konkursie. Osiągnęła sukces
Źródło zdjęć: © ONS.pl

19.04.2019 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinga Duda, 24-letnia córka Agaty i Andrzeja Dudów, znalazła się wśród najlepszych studentów prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i wzięła udział w prestiżowym konkursie Vis Moot. W czwartek 18 kwietnia w Wiedniu odbył się finał konkursu. Zespół Kingi znalazł się w ścisłej czołówce.

Kinga Duda wzięła udział w konkursie Vis Moot

W lutym na oficjalnym profilu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Facebooku pojawiła się informacja, że Kinga Duda po raz kolejny znalazła się wśród najlepszych studentów prawa i weźmie udział w 26. edycji konkursu Vis Moot. Zespół UJ może pochwalić się niebywałym sukcesem – znalazł się wśród 16 najlepszych drużyn świata.

"Tegoroczny udział w konkursie był sukcesem, jednym z najlepszych w historii zespołu! Zakończyliśmy rywalizację wśród 16 najlepszych zespołów z prawie 400 na świecie. Zrobiliśmy to również dla Kariny, która była z nami cały czas i zawsze będzie w naszych myślach. Wczoraj podczas gali rozdania nagród dowiedzieliśmy się również, że Wojciech otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszego oralistę.

Jednak w konkursie Vis Moot chodzi o wysiłek zespołu, a cała nasza drużyna wykonała wspaniałą pracę. Wyrazy uznania dla Roberta, Kingi, Wojciecha, Weroniki, Szymona, Macieja i Angeliki za rok ciężkiej pracy, która z pewnością się opłaciła" – czytamy na profilu.

Na początku marca UJ poinformował, że podczas jednego z etapów konkursu w Madrycie Kinga Duda otrzymała nagrodę "Best Respondent Award".

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to międzynarodowy konkurs dla studentów prawa, którzy specjalizują się w międzynarodowym arbitrażu gospodarczym. Jego celem jest "popularyzacja międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów", jak możemy przeczytać na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kinga Duda reprezentowała krakowską uczelnię również w ubiegłym roku, podczas 25. edycji tego prestiżowego konkursu. W jej notce biograficznej informowano, że interesuje się prawem gospodarczym i cywilnym. Ukończyła również kurs prawa amerykańskiego, organizowany przez UJ i Katolicki Uniwersytet Ameryki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (353)
Zobacz także