"Kinkują" w sypialni. Seksuolog tłumaczy, jak wygląda takie zbliżenie

"Większość kinkujących nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że to robi" - zaznacza w wywiadzie seksuolog Rafał Lewandowski, wyjaśniając, czym jest "kink". Ekspert przywołał badania, według których wiele par stosuje wspomniane praktyki, choć się do tego nie przyznaje.

Czym jest fetysz?
Czym jest fetysz?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.12.2024 | aktual.: 03.12.2024 20:28

Fetysz, czy też "kink" to nic innego jak fantazja, zachowanie, czy też interakcja, której celem jest urozmaicenie życia seksualnego. "Może być to aktywność realizowana w pojedynkę, we dwoje czy w szerszej grupie, a może też to być coś wydarzającego się tylko w wyobraźni" - zaznacza w rozmowie ze "Zwierciadłem" seksuolog Rafał Lewandowski. Takie zbliżenie jest alternatywą dla tradycyjnego stosunku bez "udziwnień".

Ekspert, powołując się na belgijskie badania, zaznacza, że aż 95 proc. badanych "miało fantazje w klimacie BDSM/kink". Co więcej, 80 proc. ankietowanych, choć "wdraża w swoje życie seksualne elementy kinku, nie identyfikuje siebie jako osób praktykujących BDSM/kink".

"Okazuje się, że nie dopuszczamy do siebie myśli, że też jesteśmy poza tzw. waniliowym, czyli normatywnym seksem" - zaznacza psychoseksuolog.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Odzyskujmy fetysz jako symbol przyjemności"

W wywiadzie dla "Zwierciadła" Rafał Lewandowski zauważył, że słowo "fetysz" w ostatnich latach zostało mocno zdemonizowane. "Odzyskujmy fetysz jako symbol przyjemności. Choć oczywiście preferencja seksualna jest takim parasolem, pod którym znajdziemy m.in. fetysze" - zaznaczył. W przytoczonej rozmowie pada też często słowo "kink".

"Słowo 'kink' przez swoje obce brzmienie nie jest negatywnie obciążone, a wskazuje na ostrzejszy, podkręcony czy bardziej różnorodny seks. Większość kinkujących nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że to robi" - wyjaśnił ekspert.

Jak podkreśla, kiedy mówimy o fetyszu czy "kinku", odnosimy się np. do hierarchii dominacja/uległość, albo m.in. do intensyfikowania stymulacji poprzez odgrywanie ról, używania akcesorów czy np. specyficznych bodźców.

"W seksie chodzi o to, żeby było nam przyjemnie, żebyśmy czerpali z niego satysfakcję i żebyśmy się dobrze bawili, a kinki były, są i będą tego elementem" - zaznaczył w wywiadzie Rafał Lewandowski.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
sekszwiązkifetysz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)