Trwa ładowanie...
d3ena6u

Kobiety słabo radzą sobie z parkowaniem

Najnowsze badania wskazują, że panie słabo sobie radzą z parkowaniem. Od mężczyzn są gorsze również w jeździe na wstecznym, ale faceci też popełniają błędy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety słabo radzą sobie z parkowaniem
(123RF)
d3ena6u

Różnice między płciami są największe, jeśli chodzi o parkowanie. Z danych brytyjskiej Agencji Standardów Ruchu Drogowego (DSA), która przeprowadza egzaminy na prawo jazdy, wynika, że przy parkowaniu tyłem panie mylą się dwa razy częściej niż panowie.

Jak podaje DSA, podczas egzaminów na prawo jazdy w Szkocji w ubiegłym roku kobiety popełniły 68217 poważnych błędów. Mężczyźni mylili się 52144 razy. Panowie częściej od pań oblewają egzaminy z powodu źle ustawionych lusterek i ignorowania znaków drogowych. Lepiej parkują, ale za to jeżdżą bardziej niebezpiecznie od kobiet, co przekłada się na niższe stawki ubezpieczeniowe dla kobiet. Panie gorzej radzą sobie z parkowaniem, jednak na podstawie policyjnych statystyk (tak jest również w Polsce) można stwierdzić, że prowadzą bezpieczniej niż panowie.

Parking w Malborku i próba jego opuszczenia przez pewną panią za kierownicą. Zobaczcie sami ile czasu zajęły manewry, aby parking opuścić. Filmik na YouTube obejrzało niemal 2 miliony widzów.

d3ena6u

Badania naukowe wskazują, że duży biust może utrudnić kobietom prowadzenie samochodu. Dłuższe wpasowywanie się w miejsce parkingowe, brak orientacji, zwłaszcza na autostradach i na podziemnych parkingach, wielkie trudności w parkowaniu tyłem. Wszystkie te czynności to, według europejskich statystyk, prawdziwy problem dla prowadzących samochody Europejek.

Wskutek błędów popełnianych przy parkowaniu, egzaminy na prawo jazdy oblewa prawie jedna trzecia przystępujących do testów kobiet. Naukowcy z Uniwersytetu Zagłębia Ruhry w Bochum postanowili sprawdzić, dlaczego kobiety parkują gorzej niż mężczyźni. Badania przeprowadzono na na grupie 65 ochotników. Ich zadaniem było zaparkowanie tyłem tego samego samochodu marki Audi. Okazało się, że kobietom czynność ta zajęła średnio właśnie 20 sekund więcej niż mężczyznom! Co ciekawe, panie biorące udział w eksperymencie argumentowały, że kłopoty z parkowaniem tyłem wynikają ze specyficznej budowy kobiecego ciała. Obejrzenie się za siebie, niezbędne dla sprawnego wykonania wspomnianego manewru, ma im mianowicie utrudniać biust.

(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

d3ena6u

* Kobieta w nikabie za kierownicą. W tym kraju to wyzwanie wobec władz*

* Taksówkarka - zawód z przygodami*

* Nie rób makijażu za kółkiem*

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d3ena6u

Podziel się opinią

Share

d3ena6u

d3ena6u
d3ena6u