Trwa ładowanie...

Kobiety zmuszały ich do seksu. W końcu przerywają milczenie

Wydaje się, że przemoc seksualna to wyłącznie problem kobiet. Okazuje się jednak, że ofiarą molestowania coraz częściej padają mężczyźni. Partnerki zmusząją ich do seksu, a oni czują się całkowicie bezbronni. Aby bliżej poznać te problem, naukowcy przeprowadzili ankietę, w której wzięli udział mężczyźni wykorzystywani przez kobiety. Wyniki są zaskakujące.

Kobiety zmuszały ich do seksu. W końcu przerywają milczenieŹródło: Shutterstock.com
d41ypby
d41ypby

Doktor Siobhan Weare z Lancaster University Law School postanowił zbadać problem przemocy seksualnej wobec mężczyzn. W tym celu wraz z organizacją charytatywną Survivors Manchester zajmującą się tym problemem, zaprosił do swoich badań grupę 154 mężczyzn, którzy w przeszłości doświadczyli molestowania. Każdy z nich miał za zadanie odpowiedzieć na szereg pytań.

Z ust ich partnerek wielokrotnie padały groźby i kłamstwa. Często też byli szantażowani. Co piąty twierdzi, że partnerka groziła, że od niego odejdzie lub rozpowszechni plotki na temat jego niedyspozycji, jeśli odmówi jej zbliżenia. 14 proc. ankietowanych było nękanych nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Zaznaczyli, że byli przyduszani i przypierani do ściany przez swoje kobiety.

Prawie wszyscy stwierdzili, że dobrze znali kobiety, które się nad nimi znęcały. Były to zwykle dobre znajome, przyjaciółki, a najczęściej stałe partnerki.

d41ypby

Molestowanie mężczyzn jest problemem, o którym niewiele mówi się w mediach. To temat, którego mężczyźni się wstydzą i obawiają się, że społeczeństwo ich wyśmieje. Często upatrują winę w sobie, twierdząc, że to z nimi musi być coś nie tak, skoro nie mają ochoty na seks.

Komentarze na forach internetowych

Niektórzy szukają pomocy na forach internetowych, ale wciąż spotykają się z niezrozumieniem ze strony innych. - Żona zmusza mnie do seksu oralnego. Jak jej powiedzieć, że tego nie lubię? - pisze jeden z internautów na forum Kafeteria.

Kolejny forumowicz wyznał, że ma już dosyć codziennego uprawiania seksu ze swoją dziewczyną. - Czy to normalne? Jak ten świat się zmienił. Ona stale mnie prowokuje i jest zła, jak za którymś razem odmawiam. Czy wy też macie takie problemy? A może ze mną coś jest nie tak? - czytamy.

Inni mężczyźni często nie potrafią ich zrozumieć. Twierdzą, że zamiast się tym przejmować, powinni się cieszyć. - No to co z ciebie za facet! Rzadko kiedy dziewczyna chce bardziej niz facet. Doceń to - odpowiada jeden z użytkowników. - I ty jeszcze marudzisz farciarzu?! Na twoim miejscu pozwoliłbym jej się związać - dodaje kolejny.

d41ypby

W tym przypadku szukanie wsparcia na forach internetowych nie ma sensu. Mężczyźni, którzy doświadczyli przemocy seksualnej ze strony kobiet, powinni skorzystać z pomocy psychologa.

Zobacz: Kosmetyki inne niż wszystkie. Takie mogła stworzyć tylko Kat Von D!

d41ypby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ypby