GwiazdyKolejna wymowna grafika Matyldy Damięckiej. Mówi o sytuacji na granicy

Kolejna wymowna grafika Matyldy Damięckiej. Mówi o sytuacji na granicy

Matylda Damięcka udostępniła kolejną grafikę o sytuacji na granicy
Matylda Damięcka udostępniła kolejną grafikę o sytuacji na granicy
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram.com
01.12.2021 10:35

Podczas ostatniego posiedzenia Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu zaproponowane do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Na tę decyzję zareagowała Matylda Damięcka, publikując na swoim instagramowym profilu kolejną wymowną grafikę.

Podczas obrad we wtorek 30 listopada Sejm w wyniku głosowania odrzucił wszystkie poprawki zaproponowane przez Senat do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Przepisy, znajdujące się w nowelizacji, umożliwią wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej, z którego wyłączeni będą tylko mieszkańcy lub osoby prowadzące działalność na tych terenach. 

Sejm odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ochronie granic 

W zeszłym tygodniu Senat wprowadził do nowelizacji osiem swoich poprawek. Jedna z nich zakładała, że zakaz nie dotyczyłby dziennikarzy oraz osób udzielających pomocy humanitarnej, medycznej czy prawnej migrantom. Senat chciał również, by wprowadzenie tego zakazu traciło moc po 3 miesiącach od jego wejścia w życie. Inna poprawka senacka mówiła także o zmniejszeniu obszaru zakazu do terenu obecnie obowiązującego stanu wyjątkowego. Senat chciał również, by za złamanie zakazu nie groziła kara aresztu, a jedynie grzywna. Wszystkie te propozycje zostały odrzucone przez Sejm na wczorajszych obradach. 

Matylda Damięcka odniosła się do sytuacji na granicy 

Do sprawy odniosła się Matylda Damięcka. Na swoim profilu na Instagramie udostępniła kolejną wymowną grafikę. Widać na niej dziecko, które bawi się w śniegu, podczas gdy inne nieopodal kuli się z zimna. "Właśnie sejm odrzucił wszystkie poprawki senatu ustawy o ochronie granic. RIP nieskrępowany dostęp organizacji humanitarnych i dziennikarzy do granic" – napisała pod postem. Internauci twierdzą, że grafika Damięckiej doskonale ukazuje sendo problemu. "Wspaniale ujęte na grafice. Dziękuję za nią! Przykro żyć w takiej rzeczywiści", "Jakie to jest prawdziwe... i kłujące serce", "Mocne. Dobre. W punkt" – piszą pod postem. 

Profil na Instagramie z grafikami Matyldy Damięckiej obserwuje ponad 200 tysięcy osób. Gwiazda zabiera głos we wszystkich ważnych społecznie sprawach. O sytuacji na granicy opublikowała już do tej pory kilka grafik.  

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl