Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
twarz

Czym pielęgnować twarz? Oto rady, jak zapobiec szkodliwym czynnikom

Nasza skóra narażona jest na działanie bardzo wielu czynników zewnętrznych. Rozmaite substancje gromadzące się na jej powierzchni mogą spowodować wiele podrażnień. Wiele osób nie ma świadomości, z jak dużą liczbą szkodliwych czynników musi codziennie zmagać się jej powłoka ochronna.

Share
Czym pielęgnować twarz? Oto rady, jak zapobiec szkodliwym czynnikom
Źródło: 123RF
d3n7fg7

Szczególnie narażonym miejscem jest twarz. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna. Ponadto jest to część ciała, którą zawsze mamy odsłoniętą niezależnie od pogody. Z tego powodu codzienna pielęgnacja twarzy staje się koniecznością.

Jak zatem możemy zapobiec szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych i zadbać o swoją cerę? Podstawą jest oczywiście zdrowe odżywianie. Bez zrównoważonej diety nasza skóra nie będzie wystarczająco odporna. Istnieje szereg potraw, które mają pozytywny wpływ na cerę. Należy tu wymienić wszelkie pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby, warzywa i owoce. Należy również ograniczyć te czynniki, które negatywnie wpływają na jej funkcjonowanie. Do takich czynników niewątpliwie zalicza się nikotyna oraz alkohol. Niezwykle ważny jest także odpowiednio długi sen.

Co więcej, musimy koniecznie zadbać o to, by chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Nie powinniśmy również dopuszczać do bezpośredniego kontaktu skóry z detergentami oraz ze zbyt gorącą wodą, szczególnie podczas kąpieli. Elementy wymienione powyżej są podstawowymi warunkami, które powinniśmy spełnić. Istnieje również szereg zabiegów, które pozwalają nam jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność pielęgnacji twarzy. Przede wszystkim należy codziennie stosować odpowiedni tonik, dedykowany do naszego rodzaju skóry. Należy go używać szczególnie po kąpieli i po opalaniu.

happy woman with a lens showing her ideal skin 123RF
happy woman with a lens showing her ideal skin Źródło: 123RF

Gdy nasza skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, konieczne jest zastosowanie kremu z filtrem UV, który ochroni ją przed starzeniem i podrażnieniami. Bardzo ważne jest również zrobienie skutecznego demakijażu przed pójściem spać. Nie ma nic bardziej niezdrowego dla skóry, niż pozostawienie makijażu na noc. Warto dodać, że kosmetyki stosowane do umalowania twarzy nie powinny zawierać tłuszczu ani pudru. Wszystkie środki, które stosowane są do czyszczenia lub pielęgnacji cery muszą mieć neutralną wartość ph.

Pielęgnacja twarzy jest dla nas niezwykle ważna. W celu umożliwienia Ci skutecznego zadbania o cerę, przygotowaliśmy specjalną ofertę produktów, które doskonale sprawdzą się podczas codziennej pielęgnacji Twojej skóry. Wszystkie artykuły trafiające na nasze półki pochodzą od najlepszych producentów. Dołącz do grona ufających nam klientów już dziś i rozpocznij pielęgnację twarzy z Neutrogena.

d3n7fg7

Podziel się opinią

Share
d3n7fg7
d3n7fg7