Trwa ładowanie...

Koronawirus we Włoszech. Słynny karnawał w Wenecji skrócony o dwa dni

Ze względu na rozprzestrzeniający się we Włoszech koronawirus, wprowadzono bardzo restrykcyjne środki bezpieczeństwa. Ostatnie dni dla mieszkańców Włoch były pełne napięcia i strachu o własne zdrowie oraz życie. Śmiertelne przypadki koronawirusa stały się przyczynkiem do kolejnych działań.

Share
Koronawirus we Włoszech. Słynny karnawał w Wenecji skrócony o dwa dni
Źródło: PAP/EPA
d1yo4k8

Koronawirus powodem skrócenia karnawału

Ze względu na kryzys zachorowań w Wenecji, tamtejszy słynny teatr La Felice został zamknięty, podobnie jak mediolańskie symbole miasta. To nic innego, jak skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa na północy Włoch. Zostały również zamknięte wszystkie muzea, o czym postanowiły władze miejskie. Na dodatek w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 23 na 24 lutego), zakończono wenecki karnawał, który pierwotnie miał trwał do wtorkowego wieczoru. Wszystkie podjęte działania są wynikiem rozporządzenia włoskiego Ministerstwa Zdrowia.

Strach i panika – kolejne miejsca włoskie miejsca niedostępne

Skrócenie słynnego weneckiego karnawału i zamknięcie teatru, to nie jedyne obostrzenia zarządzone w ciągu ostatnich dni w związku z koronawirusem. Zarząd miasta postanowił także o nadzwyczajnej dezynsekcji tramwajów wodnych i autobusów. Restrykcje dotknęły również wspomniany Mediolan, gdzie zarówno Pinakoteka Bera, słynna katedra oraz La Scala zostały zamknięte aż do odwołania. Jak zauważyły włoskie media, w ciągu 242 lat istnienia jednego z najsłynniejszych teatrów operowych, był on zamknięty jedynie 6 razy. Powodem wcześniejszych przerw w działalności La Scali były głównie problemy ekonomiczne albo żałoba. To niezawodny znak, że problem koronawirusa we Włoszech jest bardzo poważny, a strach przed zachorowaniem zmusza do działania.

Zobacz także: Koronawirus a "choroba X". Realne zagrożenie pandemią

Śmiertelne żniwo koronawirusa we Włoszech

Ostatni weekend był dla Włoch tragiczny, ponieważ w zaledwie kilka dni odnotowano drastyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Choć Włochy nie były pierwszym krajem europejskim, gdzie doszło do śmierci wywołanej wirusem, to jednak właśnie w tym państwie wirus z Wuhan jest bardzo szybki i błyskawicznie przenosi się do kolejnych regionów. Koronawirus spowodował śmierć już 7 osób, przy czym zakażonych jest aż 229. Lombardia i Wenecja Euganejska zostały odcięte od świata, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się niebezpiecznego wirusa. Szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne zostały zamknięte na minimum tydzień. Nic nie wskazuje na to, aby koronawirus został pokonany w ciągu najbliższych dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yo4k8

Podziel się opinią

Share
d1yo4k8
d1yo4k8