UrodaKosmetyki do brwi. Co zrobić z brwiami?

Kosmetyki do brwi. Co zrobić z brwiami?

Kosmetyki do brwi. Co zrobić z brwiami?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Agnieszka Krasa
18.06.2018 09:18, aktualizacja: 30.06.2018 12:05

Kosmetyki do brwi umożliwią ci takie wyprofilowanie łuku brwiowego, aby nadać twarzy charakteru, odjąć jej kilka lat, podkreślić oczy i odpowiednio wysmuklić buzię. Sprawdź, co poza pęsetą powinno na stałe trafić do twojej kosmetyczki – oto kosmetyki do brwi dla każdego.

Kosmetyki do brwi

Popularne kosmetyki do brwi umożliwiają samodzielne zadbanie o oprawę oczu. A do wyboru mamy obecnie takie kosmetyki do brwi, jak:

  • Cienie do brwi. Najczęściej spotykane są w postaci mini paletki z kilkoma odcieniami cienia oraz woskiem. Zaczynamy od nałożenia wosku na długości linii brwi dołączonym do zestawu do makijażu pędzelkiem, a następnie testujemy jasny cień do brwi. Drugim końcem obustronnego pędzelka delikatnie uzupełniamy braki, delikatnie przyciemniając włoski.
  • Pomada do brwi. Koloryzujący kosmetyk do brwi nadaje im ciemniejszą barwę. Pomada dobrze konturuje oraz wypełnia drobne przestrzenie bez włosków na linii brwi. Do jej aplikacji używa się pędzelka.
  • Brwi w butelce. Innowacyjny kosmetyk do brwi oparty jest na nowoczesnej formule – trwałej, łatwej w nakładaniu i dającej dość naturalny efekt. To mieszanina pigmentu i malutkich włókien zamknięta w buteleczce z aplikatorem. Korekty wykonuje się patyczkiem kosmetycznym do minuty, bo działanie brwi w butelce prędko staje się wodoodporne. Ten ciekawy kosmetyk do brwi dodatkowo stymuluje wzrost włosków.
  • Kredka do brwi. Dobrze zastrugana kredka zagęszcza optycznie brwi, uzupełniając braki i przyciemnia ich odcień. Na początek warto użyć jaśniejszej kredki do brwi, a część kosmetyków tego rodzaju zakończona jest specjalną szczoteczką do przeczesania włosków.
  • Pisak do brwi. Sprawdzi się raczej w przypadku ciemnowłosych kobiet, ma płynną konsystencję, cienką końcówkę i daje precyzyjny efekt.
  • Farbka do brwi. Ten kosmetyk do brwi daje wielogodzinne zabarwienie naszych włosków, a nakładamy go dołączonym pędzelkiem do brwi.
  • Żel do brwi. Po użyciu kosmetyku barwi wyglądają naturalnie, ale wymaga wprawy i raczej nie jest przeznaczony dla osób początkujących.

*Jeśli chcesz sprawdzić czy pasuje Ci wizerunek Audrey Hepburn czy Cary Delevingne, wejdź na WP radarOkazji i znajdź kosmetyki do brwi, które odmienią Twoją twarz. *

Zabiegi do brwi – kosmetyki to nie wszystko

W gabinecie kosmetycznym poddajemy się takim lubianym zabiegom na brwi, jak:

  • Henna do brwi. Ta nieinwazyjna metoda koloryzacji brwi nadaje im ciemniejszy odcień na maksymalnie miesiąc. Na pierwszy zabieg na brwi najlepiej umówić się do profesjonalistki, która umiejętnie pofarbuje henną to, co trzeba i podkreśli nasze spojrzenie, nadając mu wyrazistości.
  • Makijaż permanentny brwi. To już znacznie większa ingerencja w naturę i swoisty rodzaj tatuażu pod skórą. Zabieg polega bowiem na umieszczeniu pigmentu bezpośrednio pod skórą, co skutkuje nawet kilkumiesięcznym efektem. Jest za to znacznie droższe, a makijaż permanentny należy wykonywać regularnie co kilka miesięcy.

Poza używaniem kosmetyków do brwi samodzielnie w domu i powyższymi zabiegami w salonie kosmetycznym możemy również wybrać się na profesjonalne wyregulowanie linii brwi. Najbardziej powszechnym zabiegiem na brwi jest wyrywanie pojedynczych włosków na łuku brwiowym za pomocą pęsety. Warto rozważyć także woskowanie brwi albo nitkowanie brwi, czyli threading.