Trwa ładowanie...
d3l53l2

Kosmetyki ekologiczne. Składniki i działanie

Kosmetyki ekologiczne są organiczne i naturalne. Podstawą jest nadzorowana plantacja z najwyższej jakości glebą, nawożona i podlewana certyfikowanymi środkami i wodą pewnego pochodzenia. Czy wiesz, co powinno w nich być, a czego na pewno nie znajdziesz w składzie ekologicznych kosmetyków?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy kosmetyki ekologiczne są takimi na pewno
Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy kosmetyki ekologiczne są takimi na pewno (Shutterstock.com)
d3l53l2

Kosmetyki ekologiczne - jak rozpoznać?

Producenci kosmetyków ekologicznych zbijają fortunę na rzekomo organicznych, naturalnych bądź wegańskich wersjach produktów, które świetnie się sprzedają. Każdorazowo przed zakupem sprawdzaj dokładnie etykietki, a nie padniesz ofiarą drobnego oszustwa marketingowego i nie przepłacisz. Dowiedz się, czego szukać w drogeriach stacjonarnych i internetowych i na co zwracać szczególną uwagę w ekologicznych kosmetykach.

Kosmetyki ekologiczne – normy i organizacje

Kosmetyki ekologiczne mają z góry określony skład według standardów stosownych organizacji z naszego kontynentu. Warto więc spojrzeć na etykietę produktu, określanego mianem organicznego bądź ekologicznego, aby mieć pewność, co się kupuje. Kosmetyki ekologiczne powinny zatem składać się w co najmniej 95% z naturalnych surowców, zarówno roślinnych, jak i mineralnych. Niedopuszczalne są tutaj konserwanty pochodzenia zwierzęcego, syntetyczne aromaty czy sztuczne sztuczne barwniki. W praktyce oznacza to chociażby brak dodatku żelatyny wieprzowej, którą zastępuje się w ekologicznych kosmetykach gumą guar z drzew albo agarem z glonów morskich. Źródłem kolagenu w organicznych produktach jest z kolei przykładowo odpowiedni rodzaj żywicy.

d3l53l2

Kosmetyki ekologiczne certyfikują specjalnie powołane organizacje, wśród których część jest powszechnie znana. To takie związki i stowarzyszenia, jak SOIL ASSOCIATION, ELOCERT, AIAB oraz BDIH.

Kosmetyki ekologiczne – skład i właściwości

Kosmetyki ekologiczne bazują na naturalnych procesach pozyskiwania składników do poszczególnych produktów, które są szczegółowo analizowane pod kątem chemicznym, ewentualnych reakcji alergicznych i skutków ubocznych. Przede wszystkim stąd wynika ich wyższa cena od standardowych kosmetyków drogeryjnych. A oto najpopularniejsze składniki kosmetyków ekologicznych:

Kosmetyki do pielęgnacji, które mają w swoim składzie awokado, aloes, zieloną herbatę czy algi znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

d3l53l2

Podziel się opinią

Share
d3l53l2
d3l53l2