UrodaKosmetyki ekologiczne. Składniki i działanie

Kosmetyki ekologiczne. Składniki i działanie

Kosmetyki ekologiczne. Składniki i działanie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Agnieszka Krasa

07.06.2018 15:51, aktual.: 30.06.2018 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kosmetyki ekologiczne są organiczne i naturalne. Podstawą jest nadzorowana plantacja z najwyższej jakości glebą, nawożona i podlewana certyfikowanymi środkami i wodą pewnego pochodzenia. Czy wiesz, co powinno w nich być, a czego na pewno nie znajdziesz w składzie ekologicznych kosmetyków?

Kosmetyki ekologiczne - jak rozpoznać?

Producenci kosmetyków ekologicznych zbijają fortunę na rzekomo organicznych, naturalnych bądź wegańskich wersjach produktów, które świetnie się sprzedają. Każdorazowo przed zakupem sprawdzaj dokładnie etykietki, a nie padniesz ofiarą drobnego oszustwa marketingowego i nie przepłacisz. Dowiedz się, czego szukać w drogeriach stacjonarnych i internetowych i na co zwracać szczególną uwagę w ekologicznych kosmetykach.

Kosmetyki ekologiczne – normy i organizacje

Kosmetyki ekologiczne mają z góry określony skład według standardów stosownych organizacji z naszego kontynentu. Warto więc spojrzeć na etykietę produktu, określanego mianem organicznego bądź ekologicznego, aby mieć pewność, co się kupuje. Kosmetyki ekologiczne powinny zatem składać się w co najmniej 95% z naturalnych surowców, zarówno roślinnych, jak i mineralnych. Niedopuszczalne są tutaj konserwanty pochodzenia zwierzęcego, syntetyczne aromaty czy sztuczne sztuczne barwniki. W praktyce oznacza to chociażby brak dodatku żelatyny wieprzowej, którą zastępuje się w ekologicznych kosmetykach gumą guar z drzew albo agarem z glonów morskich. Źródłem kolagenu w organicznych produktach jest z kolei przykładowo odpowiedni rodzaj żywicy.

Kosmetyki ekologiczne certyfikują specjalnie powołane organizacje, wśród których część jest powszechnie znana. To takie związki i stowarzyszenia, jak SOIL ASSOCIATION, ELOCERT, AIAB oraz BDIH.

Kosmetyki ekologiczne – skład i właściwości

Kosmetyki ekologiczne bazują na naturalnych procesach pozyskiwania składników do poszczególnych produktów, które są szczegółowo analizowane pod kątem chemicznym, ewentualnych reakcji alergicznych i skutków ubocznych. Przede wszystkim stąd wynika ich wyższa cena od standardowych kosmetyków drogeryjnych. A oto najpopularniejsze składniki kosmetyków ekologicznych:

Kosmetyki do pielęgnacji, które mają w swoim składzie awokado, aloes, zieloną herbatę czy algi znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także