ycipk-2dzn1q

Kosmetyki ekologiczne. Składniki i działanie

Kosmetyki ekologiczne są organiczne i naturalne. Podstawą jest nadzorowana plantacja z najwyższej jakości glebą, nawożona i podlewana certyfikowanymi środkami i wodą pewnego pochodzenia. Czy wiesz, co powinno w nich być, a czego na pewno nie znajdziesz w składzie ekologicznych kosmetyków?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy kosmetyki ekologiczne są takimi na pewno
Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy kosmetyki ekologiczne są takimi na pewno (Shutterstock.com)
ycipk-2dzn1q

Kosmetyki ekologiczne - jak rozpoznać?

Producenci kosmetyków ekologicznych zbijają fortunę na rzekomo organicznych, naturalnych bądź wegańskich wersjach produktów, które świetnie się sprzedają. Każdorazowo przed zakupem sprawdzaj dokładnie etykietki, a nie padniesz ofiarą drobnego oszustwa marketingowego i nie przepłacisz. Dowiedz się, czego szukać w drogeriach stacjonarnych i internetowych i na co zwracać szczególną uwagę w ekologicznych kosmetykach.

Kosmetyki ekologiczne – normy i organizacje

ycipk-2dzn1q

Kosmetyki ekologiczne mają z góry określony skład według standardów stosownych organizacji z naszego kontynentu. Warto więc spojrzeć na etykietę produktu, określanego mianem organicznego bądź ekologicznego, aby mieć pewność, co się kupuje. Kosmetyki ekologiczne powinny zatem składać się w co najmniej 95% z naturalnych surowców, zarówno roślinnych, jak i mineralnych. Niedopuszczalne są tutaj konserwanty pochodzenia zwierzęcego, syntetyczne aromaty czy sztuczne sztuczne barwniki. W praktyce oznacza to chociażby brak dodatku żelatyny wieprzowej, którą zastępuje się w ekologicznych kosmetykach gumą guar z drzew albo agarem z glonów morskich. Źródłem kolagenu w organicznych produktach jest z kolei przykładowo odpowiedni rodzaj żywicy.

Kosmetyki ekologiczne certyfikują specjalnie powołane organizacje, wśród których część jest powszechnie znana. To takie związki i stowarzyszenia, jak SOIL ASSOCIATION, ELOCERT, AIAB oraz BDIH.

Kosmetyki ekologiczne – skład i właściwości

Kosmetyki ekologiczne bazują na naturalnych procesach pozyskiwania składników do poszczególnych produktów, które są szczegółowo analizowane pod kątem chemicznym, ewentualnych reakcji alergicznych i skutków ubocznych. Przede wszystkim stąd wynika ich wyższa cena od standardowych kosmetyków drogeryjnych. A oto najpopularniejsze składniki kosmetyków ekologicznych:

ycipk-2dzn1q

Kosmetyki do pielęgnacji, które mają w swoim składzie awokado, aloes, zieloną herbatę czy algi znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2dzn1q

ycipk-2dzn1q
ycipk-2dzn1q