UrodaZielona herbata na włosy i nie tylko. Jak zrobić naturalne kosmetyki?

Zielona herbata na włosy i nie tylko. Jak zrobić naturalne kosmetyki?

Zielona herbata na włosy i nie tylko. Jak zrobić naturalne kosmetyki?
Źródło zdjęć: © flickr.com
Agnieszka Krasa
05.06.2018 15:32, aktualizacja: 30.06.2018 13:08

Zielona herbata na włosy zadziała wzmacniająco, regenerująco, nawilżająco, pobudzi wzrost nowych włosów i przyspieszy uzupełnianie ubytków struktury kosmyków.

Zielona herbata na włosy - właściwości

Zielona herbata ma znane od lat właściwości lecznicze. Nie tylko zawiera liczne polifenole, witaminy i mikroelementy, ale również jest bardzo smaczna. Zielona herbata redukuje ryzyko raka, wspomaga funkcjonowanie układu krążenia, m.in. uszczelniając ścianki naczyń krwionośnych, podkręca metabolizm, leczy cukrzycę, pomaga przy zapaleniu spojówek.

Domowe kosmetyki DYI z zielonej herbaty nawilżą włosy, wzmocnią je, zregenerują uszkodzenia, przyspieszą porost włosów, szczególnie stymulując wzrost baby hair, zapobiegną ich wypadaniu, a także zmiękczą kosmyki. Dodatkowy połysk, zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek i większa objętość to również zasługa zielonej herbaty stosowanej na włosy. Napar herbaciany będzie doskonałą bazą do różnego rodzaju naturalnych kosmetyków do każdego rodzaju włosów.

Zielona herbata na włosy - płukanka

Sekret zielonej herbaty na włosy tkwi w jej suchych liściach. Zaparzony wywar skutecznie przeciwdziała łysieniu, ogranicza złuszczanie się naskórka, redukując objawy łupieżu, działa także przeciwzapalnie na skórę głowy. Domowa płukanka z zielonej herbaty zadziała jak dobra odżywka do włosów. Użyj 4 łyżek stołowych liści zielonej herbaty i 2 szklanek wrzątku. Gdy napar wystygnie, używaj go do spłukiwania włosów po myciu na całej ich długości już od czubka głowy. Przy bardzo długich pasmach możesz zwiększyć ilość składników i po myciu moczyć głowę w misce z płukanką z zielonej herbaty. Mikstury nie spłukuj już z włosów.

Na WP radarOkazji możesz teraz kupić gotowe kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem zielonej herbaty.

Zielona herbata na włosy - wcierka

Zielona herbata na włosy jest również stosowana w połączeniu z szamponem do włosów. Przy stanach zapalnych dodaje się wywar z zielonej herbaty do porcji szamponu, co pomaga także i na łupież. Na te problemy z włosami oraz ich nadmierne wypadanie może domowa wcierka z zielonej herbaty o dodatkowym działaniu nawilżającym. W tym celu przygotuj mocny napar z 2 łyżek stołowych liści zielonej herbaty i 1 szklanki wrzątku. Gdy baza naszej wcierki ostygnie, umyj głowę i lekko osusz kosmyki ręcznikiem, a następnie wetrzyj we włosy preparat i pozostaw przez około 10 minut. Spłukuj zimną wodą, a kurację powtarzaj co 2-3 dni przez kilka miesięcy dla jak najlepszych efektów.

Zielona herbata na włosy - maseczka

Zielona herbata na włosy w połączeniu z surowym jajkiem jest świetnym rozwiązaniem na wzmocnienie słabych kosmyków z tendencją do nadmiernego wypadania. Połącz ze sobą 2 łyżki stołowe rozdrobnionych, suchych liści zielonej herbaty oraz żółtko jaja kurzego. Utrzyj na w miarę jednolitą pastę, a nie będzie spływać z włosów i brudzić ubrania. Nałóż na suche włosy oraz skórę głowy na pół godziny, a po upływie tego czasu zmyj domową maseczkę z zielonej herbaty szamponem i spłucz letnią wodą. Powtarzaj zabieg 2 razy w tygodniu, a przy bardzo długich włosach dwukrotnie zwiększ ilość składników maseczki.