Trwa ładowanie...
d29741q

Kosmetyki z kwasem hialuronowym: do jakiej cery i czy warto stosować?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym skutecznie podbiły kosmetyczny świat! Chciałabyś je przetestować, ale nie jesteś pewna, czy będą ci pasować? Na szczęście my wiemy, że twoja cera je pokocha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmetyki z kwasem hialuronowym: do jakiej cery i czy warto stosować?
(Shutterstock.com)
d29741q

Kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiej skóry. Jego rolą jest zapewnianie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry właściwej, w której ulokowane jest zbudowane z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” fascynującej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dzięki znakomitym właściwościom higroskopijnym – kwas hialuronowy skutecznie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyciągnąć nawet 250 cząsteczek, więc nie dziwi jego sława jednego z najlepszych składników o działaniu nawilżającym. Kwas hialuronowy nie tylko uzupełnia niedostatki nawilżenia, ale również stymuluje procesy odnowy skóry. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo zapewnia ochronę przed ponownym odwodnieniem naskórka. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów przedwczesnego starzenia się skóry jest zbyt rzadkie nawilżanie skóry.

Ekstremalnie sucha, spięta skóra potrafi być bardzo wrażliwa. Potrzebny jej intensywny zabieg pielęgnacyjny – intensywne nawilżenie wraz z ukojeniem podrażnień. W tym celu sprawdzi się serum z kwasem hialuronowym. Kosmetyczny odpowiednik występującego w ludzkiej skórze kwasu hialuronowego jest hipoalergiczny i dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę. Jeśli ciągle borykasz się z podrażnieniami lub twoja skóra jest ekstremalnie wysuszona (np. po długim locie) nie zwlekaj, tylko niezłocznie nałóż na skórę kilka kropli serum z kwasem hialuronowym. Różnica będzie widoczna gołym okiem.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą stosować nie tylko posiadaczki skóry suchej i/lub wrażliwej. Po krem czy maskę zawierająca ten nawilżający składnik powinny sięgać także kobiety ze skórą mieszaną.

  123RF

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to błąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z wysuszenia naskórka. Najskuteczniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto stosować krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia pożądaną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ulgę suchym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie jest komodogenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra w pełni wykorzystuje moc składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z niedoskonałościami.

Piękna skóra to nawilżona skóra – oto najważniejsza zasada prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy… A by to osiągnąć wystarczą ci dobre kosmetyki z kwasem hialuronowym.

d29741q

Podziel się opinią

Share

d29741q

d29741q