Krakowski Park Inn - dostrzeżony przez Wallpaper

Krakowski Park Inn - dostrzeżony przez Wallpaper

Krakowski Park Inn - dostrzeżony przez Wallpaper
Źródło zdjęć: © materiały promocyjne
02.02.2010 10:04, aktualizacja: 29.06.2010 10:45

O tym budynku było głośno, zanim jeszcze powstał. Architekci, którzy go tworzyli nazwali go „rozdeptaną żabą”, a projektem zainteresował się opiniotwórczy magazyn „Wallpaper”. Teraz głośniej mówi się jednak o świetnych hamburgerach, które można dostać w hotelowej restauracji.

Architekci nazwali swój projekt SOF, skrótem od „stepped on frog” – czyli żaby, w którą ktoś wdepnął. Jednak po wykończeniu budynku mówili już raczej o smoku, który zasadził się na Wawel: Park Inn znajduje się dokładnie po drugiej stronie Wisły. Budynek sygnują dwie pracownie: Jurgen H. Mayer Architekten oraz Ovotz design Lab.

Pierwsza znana jest z podejścia do architektury charakteryzującego rzeźbę, a jej obiekty – jak piszą znawcy architektury - bardziej przypominają „przeskalowane organizmy, amorficzne struktury”.

Pracownia Ovotz dała się już poznać w Krakowie m.in. projektem efektownego i designerskiego hotel Off White na Kazimierzu. Projekt hotelu Park Inn zyskał międzynarodowe uznanie i został określony nową ikoną polskiej architektury przez prestiżowy magazyn lifestylowy Wallpaper.

Są jednak i tacy, którym budynek przypomina – bardziej niż smoka czy żabę - układy scalone, i tacy, którzy widza w nim organiczną strukturę słoi drzewa. Park Inn zerwał bowiem z tradycyjną formą pudełka zazwyczaj charakteryzującą obiekty czterogwiazdkowe. Pokoje hotelowe mieszczą się nawet w osobnej „stópce”, zawieszonej nad przejazdem.

Kiedy wkracza się do środka, widać, że autorzy wnętrz pomyśleli o tym, by koncept zewnętrza i wnętrza miał podobne cechy – na przykład pasy, które są też częścią charakterystyczną logo, czy dynamikę taką jak w serpentynach na zewnątrz. Stąd meble w lobby, lada recepcji, ale też wzory na ścianach i podłodze mają futurystyczne, lecz zabawne kształty, towarzyszące nam praktycznie w każdym pomieszczeniu hotelu.

Pokoje również są kolorowe – zgodnie z kolorami zamieszczonymi w logo Park Inn, mogą być czerwone lub niebieskie. Więcej kolorów znajdziemy w szafkach w łazience. Obszerne pokoje są jasne – mają widok na Wawel lub Skałkę. W każdym z nich – a jest ich 152 (o powierzchni od 21 do 35 m kw.), w tym 2 pokoje typu Suites i 8 apartamentów typu Junior – u wezgłowia łóżka mieszczą się świetliste panele. Autorem projektu hotelowych pokoi, foyer oraz piętra konferencyjno – biznesowego w Park Inn jest pracownia Joi Design z Hamburga.

Szefem kuchni restauracji w Park Inn - RGB Bar&Grill - jest Arkadiusz Ślusarenko. W RGB na pewno trzeba spróbować hamburgerów – nie mają sobie równych w Krakowie, a ich wybór (z dojrzałym serem cheddar, z jagnięciną, z grzybami portobello dla wegetarian) – robi wrażenie. Oprócz tego w restauracji można skusić się na dania międzynarodowej kuchni z pysznym chowderem (kremową zupą) czy indyjskimi specjałami na czele. Spokojnie, potem wszystkie nadprogramowe kalorie można spalić w świetnie wyposażonym hotelowym klubie fitness.

Park Inn Hotel
Ul. Monte Cassino 2
30-377 Kraków
Tel: (+48)(12) 375 55 55
www.krakow.rezidorparkinn.com

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także