GwiazdyKrólewski dress code. Pewnych trendów Meghan Markle nie mogła nosić jako księżna

Królewski dress code. Pewnych trendów Meghan Markle nie mogła nosić jako księżna

Królewski dress code. Pewnych trendów Meghan Markle nie mogła nosić jako księżna
Źródło zdjęć: © ONS.pl
01.04.2020 11:45, aktualizacja: 01.04.2020 21:34

Meghan Markle, czyli jeszcze do niedawna księżna Sussex, po wyjściu za mąż za księcia Harry’ego musiała stosować się do królewskiej etykiety. Chodziło w niej także o dress code, dla którego porzuciła dotychczasowe ulubione trendy. Jednak Meghan Markle wraz z mężem oficjalnie opuścili brytyjską rodzinę królewską, co może oznaczać, że wkrótce była księżna zaprezentuje się w innych stylizacjach, niż przewidywał to dress code.

Nim Meghan Markle otrzymała tytuł królewski, bardzo często można było podziwiać jej modne oraz stylowe kreacje na tzw. ściankach. Kiedy wyszła za Harry'ego i stała się księżną Sussex, zaakceptowała królewski regulamin, co wiązało się z "porzuceniem" dotychczasowego stylu i przyjęciem obowiązującego dress code'u. Wiele wskazuje na to, że Meghan Markle powróci do dawnych przyzwyczajeń.

Królewski protokół i dress code - "płaszcz musi być założony"

Według jednego z zapisów w królewskim protokole członkinie rodziny królewskiej nie mogą zdejmować okrycia wierzchniego. Niezależnie od tego, czy znajdują się na zewnątrz czy wewnątrz danego pomieszczenia. Meghan Markle raczej słynęła z łamania podobnych zasad, ale w tym przypadku najczęściej dostosowywała się do królewskiego dress code'u. Czy teraz całkowicie zrezygnuje z zabudowanych stylizacji?

Dress code nie uwzględnia noszenia czerni

Nikt z członków rodziny królewskiej nie może nosić czerni na co dzień, ponieważ ten kolor może być noszony wyłącznie na wypadek czyjejś śmierci albo żałoby. Co ciekawe, według obowiązującego dress code'u, podczas wyjazdów członkowie rodziny muszą mieć ze sobą coś czarnego (na wszelki wypadek). Zanim Meghan Markle została księżną, wprost uwielbiała nosić monochromatyczne stylizacje, które podkreślała makijażem. Być może ponownie zachwyci podobnymi zestawami.

Rajstopy zawsze na nogach według dress code'u

Jeden z najbardziej popularnych zaleceń wpisanych w królewski dress code dotyczy noszenia rajstop przez członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie mogą one pojawić się publicznie w sukience, jeśli nie mają cielistych rajstop. Meghan Markle starała się stosować do podobnych zaleceń i obowiązków, jednak czasami łamała zasadę dress code’u na rzecz wiązanych szpilek. Zanim została księżną, bardzo często się pojawiała w takich butach, ale u boku Harry’ego niekiedy również decydowała się na sukienki bez rajstop.

Problematyczne jeansy według dress code’u

Choć jeansy nie są zabronione przez królewski protokół, to z drugiej strony nie są one również zalecane. Meghan Markle wielokrotnie udowodniła, że opinające rurki są świetnym pomysłem stylizacyjnym, nawet kiedy była księżną. Nosiła te popularne spodnie zarówno podczas nieoficjalnych spotkań, jak i rekreacyjnych wydarzeń. Obecnie, gdy królewski dress code nie obowiązuje Meghan, na pewno jeszcze wiele razy pojawi się w modnych jeansach.

Dress code i zapis o skromnych paznokciach

Jako księżna Sussex Meghan Markle nie mogła pozwolić sobie na wyraziście pomalowane paznokcie. Protokół wyraźnie wskazuje, że kobiety należące do rodziny królewskiej mogą mieć wyłącznie kremowe albo przezroczyste lakiery na paznokciach. W trakcie swojej krótkiej kariery jako księżna Markle wielokrotnie łamała tę zasadę i często była widywana w ciemnych oraz odważnych kolorach.

Wyraziste kolory tylko dla królowej

Jako księżna Meghan Markle nie mogła zakładać kreacji w soczystych i wyrazistych barwach. Jak się okazuje, według królewskiego dress code’u takie stylizacje są zarezerwowane jedynie dla Elżbiety II. Podczas jednego z ostatnich publicznych wystąpień Markle jako księżnej, była aktorka zdecydowała się na bardzo wyrazisty komplet, co tylko udowadnia, że uwolniła się od królewskiego protokołu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta