GwiazdyKrólowa Elżbieta II ma 8 wnuków. Nie wszystkich lubi tak samo

Królowa Elżbieta II ma 8 wnuków. Nie wszystkich lubi tak samo

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Źródło zdjęć: © fot. Getty
oprac. KSA

07.01.2021 16:20, aktual.: 03.03.2022 03:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej są dosyć pogmatwane, ale królowa Elżbieta zawsze stara się scalać rodzinę. Jednak teraz okazuje, że i ona obdarowuje niektórzy większą sympatią i życzliwością.

Elżbieta II urodziła czwórkę dzieci i obecnie ma ośmioro wnuków. Jeden z nich - książę William będzie następcą tronu. Królowa od dawna przygotowuje go do objęcia tego stanowiska, ale wbrew pozorom nie ma z nim dobrych relacji. Jak donosi magazyn "New Idea", Elżbieta II i książę William rozmawiają głównie na tematy związane z Pałacem i rzadko poruszają kwestie prywatne.

Ulubieńcy Elżbiety II

Zupełnie inna więź jest pomiędzy dziećmi księżniczki Anny a królową. 43-letni Peter Phillips i 39-letnia Zara Tindall mają wyjątkowe przywileje w monarchini. Podobnie jak dzieci księcia Andrzeja. Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia utrzymują z nią bardzo dobry kontakt, a ostatnia z nich nawet zwraca się do niej "babuniu", chociaż zgodnie z obowiązującymi zasadami powinna być zawsze tytułowana jako królowa.

Nastoletnie dzieci najmłodszego dziecka Elżbiety II i księcia Filipa, czyli księcia Edwarda, również są traktowane z czułością przez królową. "New Idea" twierdzi, że na samym końcu listy znajdują się synowie księcia Karola - Harry i William nigdy nie mieli tak dobrych relacji ze swoją babcią, jak ich kuzynostwo.

Co więcej, z tej dwójki królowa ma bardziej lubić Harry'ego. Na jej uczucia nie wpłynął nawet fakt, że wnuk zdecydował się wystąpić z brytyjskiej rodziny królewskiej i przeprowadzić do Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także