Blisko ludziKrystian nie pozwala obcinać paznokci

Krystian nie pozwala obcinać paznokci

Krystian nie pozwala obcinać paznokci
Źródło zdjęć: © sxc.hu

19.01.2009 13:52, aktual.: 19.01.2009 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2,5-letni Krystian nie daje sobie obcinać paznokci u nóżek. Ani prośbą, ani groźbą, ani nagrodą, ani w formie zabawy.

2,5-letni Krystian nie daje sobie obcinać paznokci u nóżek. Ani prośbą, ani groźbą, ani nagrodą, ani w formie zabawy, nawet przez sen wyrywa nóżkę i się budzi. Kiedyś dawał, ale niechętnie, aż któregoś razu definitywnie zaprotestował i tak zostało.

Powodów takich zachowań może być wiele. Być może synek przeżył wyjątkowy stres przy jednej z pierwszych sytuacji, kiedy miał obcinane paznokcie? Być może doznał wtedy bólu, wystraszył się? Istnieje też inna prawdopodobna przyczyna – nadwrażliwość dotykowa, która skoncentrowała się na obcinaniu paznokci. Co można zrobić? Proszę poszukać w swojej okolicy specjalisty od SI (integracji sensorycznej). Jeśli ma Pani dostęp do internetu, a zakładam, że ma Pani, jako że porozumiewamy się na forum WP, proszę poczytać o SI. Czasem tak bywa, że integracja dochodzących bodźców jest zaburzona i dziecko przeżywa różne lęki, obawy, zachowuje się nieadekwatnie do sytuacji, zaskakuje rodziców lękami i obawami. Badania w kierunku integracji sensorycznej wyjaśnią wtedy problem i wraz ze specjalistą od SI pomagają dziecku i Państwu rozwiązać nękające problemy. Zachęcam do przyjrzenia się zachowaniom synka, poczytania o SI i szukania specjalisty. To może być droga do rozwiązania Państwa i synka problem z obcinaniem paznokci.
Zniechęcam do „siłowania się” z malcem, obcinania mimo protestów i jakiejkolwiek presji. Jednorazowo może się udać, ale na dłuższą metę z pewnością nie. Raczej problem utrwali i pogorszy sytuację niż pomoże Wam problem rozwiązać. Zachęcam więc do spokoju i raczej szukania specjalisty niż szybkiego, ale na chwilę poradzenia sobie z problemem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także