Blisko ludziKrystyna Loska ma nową pracę. Grażyna Torbicka zachwycona

Krystyna Loska ma nową pracę. Grażyna Torbicka zachwycona

Krystyna Loska ma nową pracę
Krystyna Loska ma nową pracę
Źródło zdjęć: © AKPA
Marta Kutkowska

23.05.2021 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krystyna Loska to jedna z największych gwiazd w historii polskiej telewizji. Choć słynna spikerka skończyła 83 lata, nie ma ochoty siedzieć w domu. Zwłaszcza, że jej emerytura jest skandalicznie niska.

Krystyna Loska to prawdziwa ikona i niedościgniony wzór dla wszystkich prezenterek telewizyjnych. Jej elegancja i profesjonalizm sprawiły, że trudno jej dorównać. Okazuje się, że spikerka tęskni za pracą. Postanowiła więc poszukać nowego zajęcia. Co będzie robić?

"Urzekała bezpośredniością"

Krystyna Loska miała niezwykły talent. Była skupiona i pogodna zarazem. - Znana była z tego, że potrafiła przez cały dzień, nie patrząc w kartkę, zapowiedzieć program telewizyjny z pamięci w czasach, gdy wszyscy w telewizji bez żadnej żenady przekładali kartki, bo nie było jeszcze teleprompterów. A Krystyna patrzyła widzom prosto w oczy. Ale nie tylko to stanowiło o jej wyjątkowości: była najmniej nabzdyczona ze wszystkich spikerów. Miała znacznie większy luz, czym się różniła od spikerek patetycznie i poważnie traktujących owe zapowiedzi. A Krystyna Loska potrafiła łączyć patos z luzem i dowcipem, zażartować na wizji. Urzekała bezpośredniością - mówił o prezenterce Piotr Tymochowicz w książce "Prezenterki".

Krystyna Loska przeszła na emeryturę w 1993 r. po 33 latach pracy. W 2016 r. odszedł jej mąż, Henryk Loska. Spikerka borykała się także z problemami zdrowotnymi, przeszła nawet zawał serca.

Głodowa emerytura gwiazdy

Krystyna Loska należy do gwiazd, których emerytura jest śmiesznie niska, wynosi zaledwie 1000 zł. Spikerka z pewnością znalazłaby się w tarapatach, gdyby nie wsparcie córki, Grażyny Torbickiej. Panie mają ze sobą ciepłą więź. W dobie pandemii emerytowana prezenterka zamieszkała z córką i jej mężem. Okazało się, że był to świetny pomysł. Panie nie tylko spędzają ze sobą więcej czasu, ale także wzajemnie się inspirują. Krystyna Loska wpadła na rewelacyjną myśl - postanowiła wrócić do pracy. Będzie współpracować ze studiem lektorskim - w końcu jej głos wciąż jest pamiętany przez miliony Polaków. Nie możemy się doczekać efektów nowej pracy legendy polskiej telewizji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (282)
Zobacz także