GwiazdyKsiążę William obecny przy porodzie!

Książę William obecny przy porodzie!

Książę William obecny przy porodzie!
Źródło zdjęć: © newspix.pl
22.07.2013 10:28, aktualizacja: 22.07.2013 10:52

Księżna Cambridge Kate, u której rozpoczęła się akcja
porodowa, została przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St
Mary's - poinformowały źródła oficjalne.

Księżna Cambridge Kate, u której rozpoczęła się akcja porodowa, została przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's - poinformowały źródła oficjalne. Księżna Kate i książę William oczekują narodzin swego pierwszego dziecka, które niezależnie od płci będzie trzecie w kolejce do tronu. Przyszli rodzice nie znają płci dziecka.

Pałac Kensington podał, że akcja porodowa rozpoczęła się ok. godz. 6 (godz. 7 czasu polskiego). 31-letnia Kate przyjechała samochodem z Pałacu Kensington w towarzystwie męża. Księżna jest pod opieką m.in. obecnego królewskiego ginekologa i położnika Alana Farthinga.

Kate ma przebywać w prywatnym skrzydle szpitala, Lindo, gdzie na świat przyszli również synowie księcia Karola i księżnej Diany - William oraz jego młodszy brat Harry.

Jak podaje serwis tvn24, książę William powiedział, że "zamierza w pełni" razem z Kate brać udział w porodzie, tak jak wielu młodych rodziców. Idzie on w ślady swojego ojca, który również był na sali porodowej, w czasie gdy rodziła jego żona, księżna Diana.

"Jestem tak wdzięczy, że byłem przy Dianie przez cały czas aż do końca. Naprawdę czułem, że głęboko uczestniczę w narodzinach" - pisał tuż po narodzinach w liście do swojej matki chrzestnej Patricii Brabourne.

Zupełnie inaczej sprawy wyglądały w czasie narodzin samego księcia Karola. Gdy jego matka, królowa Elżbieta, wtedy jeszcze księżniczka, zaczęła rodzić, jej mąż książę Filip grał w squasha w pałacu - czytamy na stronie TVN24.pl

Według źródeł oficjalnych pałac do chwili rozwiązania nie wyda już żadnego komunikatu. "Royal baby" będzie pierwszym wnukiem księcia Karola i trzecim prawnukiem królowej Elżbiety II.

Książę Cambridge przebywa na dorocznym urlopie z RAF-u i z okazji narodzin dziecka przysługiwać mu będą dwa tygodnie urlopu okolicznościowego - informuje BBC.

Jako pierwsza o narodzinach "baby Cambridge" dowie się Elżbieta II. Osobiście poinformuje ją o tym książę William, dzwoniąc z zaszyfrowanego telefonu wykorzystywanego do przekazywania wiadomości wywiadowczych.

Zawiadomi ją o płci i wadze, ewentualnie o imieniu, jeśli do tego czasu zostanie ono wybrane. Opinii publicznej wiadomość zostanie przekazana w formie komunikatu w oszklonej ramce wystawionej na dziedzińcu Pałacu Buckingham.
Clarence House (dwór księcia Walii) opublikuje wiadomość o narodzinach na Twitterze.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim; ceremonia była transmitowana na cały świat.

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP