GwiazdyKsiężna Kate pokazała się światu kilka godzin po porodzie. Czerwoną sukienką przełamała schemat

Księżna Kate pokazała się światu kilka godzin po porodzie. Czerwoną sukienką przełamała schemat

Księżna Kate pokazała się światu kilka godzin po porodzie. Czerwoną sukienką przełamała schemat
Źródło zdjęć: © Twitter
23.04.2018 18:02, aktualizacja: 02.05.2018 14:37

Tym razem księżna Kate na pierwsze wyjście z dzieckiem wybrała odważny kolor sukienki. Wcześniej padało na kreacje autorstwa Jenny Packham, znanej brytyjskiej projektantki.

Zgodnie z protokołem księżna Cambridge kilka godzin po urodzeniu dziecka musi zaprezentować je prasie u boku księcia Williama. Tym razem na prezentację wybrała - lub została jej wybrana - czerwona sukienka z drobnym, białym koronkowym kołnierzykiem.

Gdy pięć lat temu Kate wyszła ze szpitala z synem na rękach, pokazała się w błękitnej, subtelnej szmizjerce z krótkim rękawem i podkreśloną talią. Z kolei księżniczkę Charlotte przedstawiła Brytyjczykom w biało-żółtej, luźniej sukience w drobny kwiatowy print. Miała rękaw 3/4 i sięgała za kolano.

Obraz
© Twitter

Obie sukienki są autorstwa Jenny Packham, znanej brytyjskiej projektantki. Packham jest jedną z ulubionych projektantem księżnej Kate.

Arthur, James czy Albert?

Księżna Kate urodziła chłopca w poniedziałek o godz. 11.01 brytyjskiego czasu (12.01 w Polsce), w szpitalu St. Mary's w Londynie. Wczesnym popołudniem Pałac Kensington poinformował, że poród przebiegł bezpiecznie, dziecko waży 3,8 kg, a "Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze". Na wieść o narodzinach najnowszego członka rodziny królewskiej, 191-metrowa londyńska wieża BT Tower zaświeciła się na niebiesko z napisem: "To chłopiec!"

Najnowszy książe jest piąty w kolejce do brytyjskiego tronu: po jego dziadku księciu Karolu, po jego ojcu księciu Williamie, po jego starszym bracie pięcioletnim Jerzym i trzyletniej siostrze Charlotte. Wyprzedził za to swojego wujka księcia Harry'ego, który przez niego spadł na miejsce numer sześć.

Zdaniem bukmacherów najbardziej prawdopodobne imiona dla nowego dziecka to: Arthur, James, Albert, Frederick i Philip.

Źródło artykułu:WP Kobieta