Trwa ładowanie...
d2ejoh8

Księżna Mette-Marit poddała się kwarantannie. W jej przypadku ryzyko śmierci jest bardzo duże

Księżna Norwegii Mette-Marit zmaga się z poważną chorobą i zdaniem lekarzy zostało jej zaledwie kilka lat życia. Specjaliści podejrzewają, że gdyby zaraziła się koronawirusem, to prawdopodobnie nie przeżyłaby choroby. W związku z tym księżna postanowiła poddać się całkowitej izolacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mette-Marit obecnie dużo spaceruje i czyta
Mette-Marit obecnie dużo spaceruje i czyta (Getty Images)
d2ejoh8

Księżna Mette-Marit w 2018 roku dowiedziała się, że jest śmiertelnie chora. Lekarze poinformowali ją o samoistnym włóknieniu płuc. Przyczyna choroby nie jest znana, nie ma też na nią lekarstwa. Z diagnozy wynikało, że księżna przeżyje prawdopodobnie pięć lat.

Mette-Marit w izolacji przez koronawirusa

Pomimo szokującej informacji Mette-Marit nie poddała się i postanowiła, że będzie aktywnie żyć i pełnić funkcje publiczne. Jednak pandemia koronawirusa i dynamicznie zmieniające się statystyki zarażeń sprawiły, że księżna postanowiła poddać się kwarantannie, ponieważ gdyby zaraziła się wirusem, to mogłaby nie przeżyć.

d2ejoh8

Obecnie księżna przebywa wraz z najbliższą rodziną w swojej rezydencji w Skaugum. Mette-Marit wyznała na swoim instagramowym profilu, że w tych nietypowych czasach dużo spaceruje po prywatnej posesji, zasiada z bliskimi do wspólnych posiłków i stara się również trochę pracować zdalnie.

Pod koniec posta księżna przesłała pozdrowienia dla wszystkich osób, które z trudem przechodzą przez okres odosobnienia i poleciła im poświęcić więcej czasu na czytanie, gdyż sama tak robi i twierdzi, że to pomaga w wyciszeniu. Wśród ulubionych książek Mette-Marit jest "Ostatnia noc w Twisted River".

Jeszcze kilka tygodni temu informowano, że księżna, w obawie przed zakażeniem, "często myje ręce i unika podawania dłoni na powitania". Widać jednak, że żona następcy norweskiego tronu zdała sobie sprawę, jak ważna jest izolacja, by zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ejoh8

Podziel się opinią

Share
d2ejoh8
d2ejoh8