ycipk-10h1e9

Kuba Wojewódzki jest na wakacjach w USA. Promuje polską sztukę

Podróż Kuby Wojewódzkiego po Ameryce trwa w najlepsze. Tym razem dziennikarz zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z Florydy. Zdaniem internautów wygląda, jakby był... w Bydgoszczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Wojewódzki promuje polską sztukę na Florydzie
Kuba Wojewódzki promuje polską sztukę na Florydzie (ONS.pl)
ycipk-10h1e9

Kuba Wojewódzki opublikował na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje na tle rzeźby balansującej kobiety autorstwa Jerzego Kędziory. Towarzyszy mu kolekcjonerka sztuki Wioletta Imber.

– U moich przyjaciół na Florydzie promujemy polską sztukę – napisał pod zdjęciem. Choć dziennikarz jasno dał do zrozumienia, że jest w Stanach Zjednoczonych, jego obserwatorzy żartują w komentarzach, że rzeźba może mylić – bardzo podobna znajduje się w Bydgoszczy.

ycipk-10h1e9

"W Bydgoszczy taki człowieczek przechodzi przez Brdę", "no prawie jak w Bydgoszczy nad Brdą", "prawie jak Bydgoszcz" – piszą internauci.

Rzeźba "Przechodzący przez rzekę" stała się nieoficjalnym symbolem Bydgoszczy – nic dziwnego, że tak wiele osób kojarzy podobne dzieła właśnie z tym miastem. Inne wiszące rzeźby Kędziory znajdują się m.in. w Częstochowie i Berlinie.

Pod postem nie zabrakło również uszczypliwego komentarza, że Kuba Wojewódzki zrobił Bydgoszczy większą promocję niż urząd miasta.

ycipk-10h1e9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oddała swoje ciało na 6 godzin obcym ludziom. Wnioski są szokujące

ycipk-10h1e9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10h1e9

ycipk-10h1e9
ycipk-10h1e9