Trwa ładowanie...

Kuracja dla włosów po letnich upałach

Po dwóch miesiącach wystawiania na słońce twoje włosy potrzebują troskliwej opieki, tym bardziej jeśli właśnie przygotowujesz się do ślubu. Oto więc krótki kurs, jak zadbać o włosy po lecie.

Share
Kuracja dla włosów po letnich upałach
Źródło: Jupiterimages
d2bwvdm

Jeśli latem kąpałaś się w morzu lub basenie i nie unikałaś spacerów w upalne dni, twoje włosy mogą być wysuszone i wymagać regeneracji. Jeśli spędziłaś lato w pracy – wysuszyła je klimatyzacja i nie wyglądają wcale lepiej. W każdym przypadku włosy potrzebują troskliwej opieki, tym bardziej jeśli właśnie przygotowujesz się do ślubu. Oto więc krótki kurs, jak zadbać o włosy po lecie.

Wysuszone włosy potrzebują nawilżenia - sięgnij więc po maseczki nawilżające do włosów. Dostaniesz je u fryzjera i w dobrych sklepach kosmetycznych. Aby pomóc składnikom odżywczym lepiej wniknąć we włosy (i przy okazji nie zaziębić się w wychłodzonym przez pierwsze jesienne słoty mieszkaniu, gdy przez dłuższy czas głowa będzie mokra), po nałożeniu na włosy maseczki załóż na głowę czepek, na niego ręcznik, dodatkowo ogrzej głowę nawiewem z suszarki. Im bardziej włosy są zniszczone, tym częściej i dłużej powinnaś stosować kurację nawilżającą - ale nie częściej niż raz w tygodniu. Wtedy włosy staną się ciężkie i kruche.

Jeśli masz włosy farbowane (a statystyki pokazują, że aż 8 na 10 kobiet je farbuje!), powinnaś zadbać o utrzymanie ładnego koloru. Myj więc włosy jedynie szamponami chroniącymi farbę, a po każdym umyciu nakładaj na nie odżywkę wzmacniającą kolor.

d2bwvdm

Zafunduj sobie zabieg regeneracyjny u profesjonalisty. Fryzjer doradzi specyfik i zaaplikuje go w odpowiedni sposób. Ponadto tylko profesjonalista ma dostęp do specjalnych kosmetyków. Fakt, trochę to kosztuje, ale jako narzeczona przygotowująca się do ślubu masz prawo do szczególnego dbania o siebie - w końcu panną młodą będziesz tylko raz w życiu i warto byś była z siebie w tym dniu naprawdę zadowolona.

Podczas codziennej pielęgnacji myj włosy łagodnym szamponem, spłukuj lekko ciepłą wodą (nie gorącą!), susz niezbyt ciepłym strumieniem powietrza - jeśli nie ma w suszarce opcji suszenia chłodnym powietrzem, staraj się trzymać suszarkę w odległości co najmniej 20 cm od głowy. Nie przesuszaj ich lokówkami i prostownicami - grzanie spowoduje, że staną się łamliwe.

Wzbogać swoją dietę o jaja! Zawierają wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy i bardzo poprawiają stan skóry, włosów i paznokci. Pamiętaj, że odchudzanie bardzo włosom szkodzi, bo wiąże się właśnie ze zubożeniem diety. Jeśli jednak bardzo pragniesz zrzucić parę kilo, nie rezygnuj z jaj. Jedno jajko co rano na śniadanie i włosy staną się lśniące i miękkie.

d2bwvdm

Podziel się opinią

Share
d2bwvdm
d2bwvdm
Strona Główna WP