Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
Fit

Kwas hialuronowy, czyli nowy sposób na zdrowie intymne

Wklepując ulubiony preparat (np. z kwasem hialuronowym) w skórę twarzy i szyi, masz pewność, że problem przesuszonej i podatnej na podrażnienia skóry nie stanie się twoim udziałem, ale czy tyle samo czasu i uwagi poświęcasz innym partiom ciała, które także wymagają nawilżenia?
Share
Kwas hialuronowy, czyli nowy sposób na zdrowie intymne
Źródło: Materiały prasowe
dlhe75d

Opinie kobiet na temat zalet poszczególnych kosmetyków są często podzielone, ale w kwestii nawilżania skóry wśród pań panuje pełna zgodność – bez właściwie dobranego kremu do twarzy trudno mówić o skutecznej pielęgnacji cery. Wklepując ulubiony preparat (np. z kwasem hialuronowym) w skórę twarzy i szyi, masz pewność, że problem przesuszonej i podatnej na podrażnienia skóry nie stanie się twoim udziałem, ale czy tyle samo czasu i uwagi poświęcasz innym partiom ciała, które także wymagają nawilżenia?

* Kwas hialuronowy nie tylko w kosmetykach!*

Preparaty zawierające kwas hialuronowy znalazły zastosowanie w medycynie estetycznej, ich aplikacja przynosi bowiem pożądany efekt (powiększenie ust, wygładzenie zmarszczek itp.) bez ryzyka wystąpienia potencjalnie groźnych powikłań. Oprócz zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego kobiety mają obecnie do dyspozycji także kosmetyki zawierające ten cenny składnik – kremy tego typu warto stosować na noc, ponieważ właśnie w trakcie snu w skórze zachodzą intensywne procesy regeneracyjne.

dlhe75d

Niemałą niespodzianką może okazać się fakt, że kwas hialuronowy jest także ważnym sprzymierzeńcem zdrowia intymnego kobiety. Jak to możliwe? Hialuronian sodu pozytywnie oddziałuje na procesy odbudowy i gojenia tkanek, ponadto nawilża błony śluzowe pochwy oraz chroni je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zregenerowana i odpowiednio nawilżona śluzówka pochwy to podstawa zdrowia intymnego, choć w leczeniu i profilaktyce niedyspozycji intymnych istotne znaczenie mają także inne czynniki, a mianowicie prawidłowa mikroflora pochwy oraz jej właściwe pH.

Flora bakteryjna pochwy – jaką rolę pełni w zapobieganiu infekcjom?

Równowaga mikrobiologiczna dróg rodnych stanowi naturalne zabezpieczenie przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, a co za tym idzie – przed wywoływanymi przez nie infekcjami. Warto przy tym podkreślić, że zdrowa mikroflora wynika ze zdrowej, odpowiednio nawilżonej śluzówki pochwy – oba zjawiska są ze sobą blisko związane.

Kwaśna pochwa = zdrowa kobieta

Odczyn pochwy jest uzależniony od obecnej w nim mikroflory – gdy w drogach rodnych znajduje się wystarczająco dużo pałeczek kwasu mlekowego, nadających im prawidłowe, niskie pH, patogeny zagrażające zdrowiu kobiety nie mają szans na nadmierny wzrost i doprowadzenie do rozwoju zakażenia.

dlhe75d

* Jak zadbać jednocześnie o pH, mikroflorę i nawilżenie pochwy?*

Kwas hialuronowy to podstawa zdrowia intymnego, ale nie sam, tylko w połączeniu z innymi składnikami: kwasem mlekowym i glikogenem (pałeczki kwasu mlekowego odpowiadają za niskie pH pochwy, a glikogen jest dla nich pożywką i stwarza barierę dla patogenów), dlatego w profilaktyce infekcji intymnych warto sięgnąć po preparaty dopochwowe o złożonym składzie, takie jak HydroVag. Globulki dopochwowe HydroVag działają na kilku płaszczyznach: wspomagają regenerację błon śluzowych pochwy, nawilżają śluzówkę, zapewniają prawidłowy, kwaśny odczyn dróg rodnych i chronią je przed działaniem szkodliwych czynników. Preparat można stosować profilaktycznie lub wspomagająco, podczas leczenia stanów zapalnych i zakażeń pochwy.

dlhe75d

Podziel się opinią

Share
dlhe75d
dlhe75d