Trwa ładowanie...

Leczenie cellulitu — zabiegi medyczne i kosmetyczne

Cellulit jest problemem natury medycznej i estetycznej. Opracowywaniem najskuteczniejszych sposobów leczenia cellulitu zajmuje się zarówno kosmetologia, jak i medycyna estetyczna. Wśród najskuteczniejszych sposobów zwalczania tej dolegliwości można wymienić: mezoterapię igłową i bezigłową, elektrostymulację i body wrapping.

Leczenie cellulitu — zabiegi medyczne i kosmetyczneŹródło: Shutterstock.com
d1msgje
d1msgje

Leczenie cellulitu — na czym polega?

Większość metod leczenia cellulitu ukierunkowanych jest na poprawę mikrokrążenia, lipolizę i odbudowę skóry. Przy czym, zanim dobierzemy właściwy dla siebie sposób na pozbycie się cellulitu, warto zająć się rozpoznaniem jego przyczyny. Wśród najpowszechniejszych czynników, wpływających na powstawanie cellulitu, można wymienić: ciążę, zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów przy równoczesnym niedoborze progesteronu)
, menopauzę, nadwagę, niewłaściwą dietę, siedzący tryb życia i uwarunkowania genetyczne. Leczeniem cellulitu zajmuje się zarówno kosmetologia, jak i medycyna estetyczna.

Leczenie cellulitu — zabiegi kosmetyczne

Leczeniem cellulitu zajmuje się jeden z działów kosmetologii — cellulogia. Do najpowszechniejszych zabiegów tego obszaru kosmetologii, można zaliczyć:

  • Mezoterapię bezigłową, która jest nieinwazyjną metodą leczenia cellulitu. Polega ona wprowadzeniu do skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji leczniczych.
  • Elektrostymulację, przy której wykorzystuje się prąd zmienny, mający na celu pobudzić układ nerwowo-mięśniowy, a także poprawić krążenie i powiększyć obszar tkanki mięśniowej.
  • Drenaż limfatyczny, który jest specjalnym masażem, usprawniającym krążenie limfy. Dzięki temu zabiegowi można w szybki sposób wyeliminować złogi i zanieczyszczenia, a przy tym także poprawić krążenie i zmniejszyć obrzęki.
  • Body wrapping (szczelne owinięcie ciała), który polega na aromaterapii i bandażowaniu uciskającym. Bardzo ważne jest wykonanie przed zabiegiem peelingu.

Wypróbuj też urządzenia kosmetyczne do masażu na WP radarOkazji.

Leczenie cellulitu — zabiegi medyczne

Zabiegi antycellulitowe są domeną nie tylko kosmetologii, ale także medycyny estetycznej. Tego typu zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego lekarza i przeznaczone są dla kobiet z zaawansowanym cellulitem (III lub IV stopnia). Metody leczenia cellulitu obejmują:

  • Mezoterapię igłową, która polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Jest ona polecana przede wszystkim w zaawansowanym cellulicie — wówczas, gdy występują zwłóknienia tkanki podskórnej. W celu uzyskania dobrych efektów należy wykonać ok. 10-15 serii zabiegu.
  • Liposukcję (rzeźbienie tkanki tłuszczowej), która jest chirurgiczną korektą konturów ciała. Wykonuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Polega ona na nacięciu fałd skórnych i wprowadzenia w nie rurek, przez które odsysany jest tłuszcz.
  • Lipolizę laserową, która jest zabiegiem nie chirurgicznym, polegającym na wprowadzeniu przez małe nacięcia w skórze w celu transmisji energii.
d1msgje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msgje