Leśnicy pokazali wyjątkowe nagranie. Zdradza, co dzieje się w lesie w nocy

Leśnicy pokazali wyjątkowe nagranie. Zdradza, co dzieje się w lesie w nocy

Kamera uchwyciła wędrówkę leśnych zwierząt
Kamera uchwyciła wędrówkę leśnych zwierząt
Źródło zdjęć: © via Getty Images | James Osmond
12.01.2024 13:09

Świat zwierząt skrywa wiele interesujących ciekawostek. Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych niezwykłe nagranie, które jest najlepszym dowodem na to, że natura potrafi być naprawdę zaskakująca.

Świat zwierząt kryje w sobie wiele niezwykłych tajemnic. Ogromna różnorodność gatunków i zachowania poszczególnych osobników budzą niekiedy spore zdumienie. Chociaż naukowcy na bieżąco dzielą się odkryciami i ciekawostkami ze świata fauny, tak naprawdę wiele sekretów pozostaje jeszcze nieodkrytych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Leśnicy pokazali wyjątkowe nagranie

Małą niespodziankę dla miłośników zwierząt przygotowały Lasy Państwowe, które opublikowały wyjątkowe nagranie. Na filmiku widać nocne wędrówki zwierząt, które uchwyciła fotopułapka. Urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane przez leśników do obserwacji zwyczajów zwierząt czy kontrolowania liczebności populacji.

"W jednym miejscu spotkamy kunę, dziki, jelenia, a nawet kota domowego. Na ścieżce z nagrania regularnie pojawiają się też myszarki, sarny, lisy, bażanty. Oczywiście z reguły nie wchodzą sobie w drogę i należy się ich spodziewać o innych porach dnia" - podkreślają leśnicy.

Zwierzęta chodzą własnymi drogami

Jak się okazuje, zwierzęta chodzą swoimi własnymi ścieżkami, ale często to są jedne i te same ścieżki. Nagranie pokazuje, że niezależnie od gatunku, zwierzęta odwiedzają właściwie te same miejsca.

Przedstawiciele Lasów Państwowych tłumaczą, że sytuacja wśród zwierząt jest bardzo podobna do ludzkich zachowań. Generalnie obieramy wydeptane ścieżki i wytyczone szlaki. Przedzieranie się przez zarośla kosztuje dużo czasu i energii, dobrze więc sobie nieco ułatwić zadanie - zaznaczają.

Przy okazji leśnicy zwrócili uwagę na fakt, że niezwykle ważne jest, aby przy projektowaniu dróg szybkiego ruchu uwzględniać trasy wędrówek zwierząt. "To też są bowiem autostrady, ale ciągnie po nich transport zupełnie innego rodzaju" - podsumowują.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl