Blisko ludziLinda H. wraca do pracy. Pacjenci przerażeni

Linda H. wraca do pracy. Pacjenci przerażeni

Linda H. wraca do pracy. Pacjenci przerażeni
Źródło zdjęć: © NEW ZEALAND TELEVISION
Dominika Czerniszewska
13.03.2019 15:07, aktualizacja: 13.03.2019 17:04

W ubiegłym tygodniu pacjenci szpitala w Gorzowie oburzyli się na wieść zatrudnienia doktor Lindy H. Po nagłośnieniu sprawy przez media, stwierdziła, że musi zrezygnować z zawodu. Jednak szybko udało jej się znaleźć nowe zatrudnienie.

Doktor Linda H. była zatrudniana w różnych placówkach publicznych. Wszędzie sypały się na nią skargi, a opowieści o absurdalnych poradach i nieprofesjonalnym zachowaniu nieustannie krążyły wśród pacjentów. Lekarka przez lata posługiwała się fałszywymi dokumentami i dopuściła się szeregu przestępstw. Po medialnym nagłośnieniu sprawy zrezygnowała z pracy.

Portal gorzowianin.com poinformował, że lekarka znalazła zatrudnienie w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą. Zadzwoniliśmy do Biura Zarządu, żeby potwierdzić tę informację, jednak odesłano nas z kwitkiem, gdyż nikt nie był uprawniony do udzielania informacji w tym temacie. Podobno może to robić prezes, ale najwcześniej w poniedziałek.

"Co istotne, doktor Linda pracowała tam na początku 2018 roku, a dyrekcja szpitala bardzo chwaliła sobie lekarkę i twierdziła, że dopóki nie ma zabranych uprawnień do wykonywania zawodu, to nie widzi podstaw, aby nie zatrudniać jej w swoim szpitalu. Teraz doktor Linda H. ponownie wróciła do Kostrzyna nad Odrą" - przeczytamy na portalu.

Serwis przywołuje również wypowiedzi pacjentów kostrzyńskiego szpitala: "W Kostrzynie też chcemy mieć w miarę dobrych lekarzy. Nie chcemy jej tutaj", "Strach, żeby ta kobieta leczyła u nas".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także