Trwa ładowanie...

Lokalny działacz PiS obraża strajkujące kobiety. Jego wpis udostępnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Od 27 stycznia, kiedy to do Dziennika Ustaw wpisano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet zdecydowanie przybrały na sile. Są jednak politycy, którzy nie kryją się z pogardą wobec protestujących. Wszystko wskazuje na to, że wśród nich jest Jakub Pawłowski.

Share
Demonstracje Strajku Kobiet przybrały na sile po 27 styczniaDemonstracje Strajku Kobiet przybrały na sile po 27 styczniaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3vkuyo

Pawłowski jest lokalnym działaczem Prawa i Sprawiedliwości ze Słupcy (woj. wielkopolskie). W 2018 roku ubiegał się o fotel radnego, ale nie uzyskał mandatu. Teraz, za pośrednictwem mediów społecznościowych, postanowił zabrać głos w sprawie Strajku Kobiet.

Polki i Polacy wychodzą na ulice

Na ulice polskich miast wychodzą tysiące Polaków i Polek nie godzących się z zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. Wśród postulatów Strajku Kobiet są m.in. żądania pełni praw reprodukcyjnych: utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro oraz badań prenatalnych najnowszej generacji, a także edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową.

strajk kobiet strajk PAP
Demonstracje Strajku Kobiet w WarszawieŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański

Do manifestacji w wielu polskich miastach dochodzi w odpowiedzi na zaostrzenie prawa antyaborcyjnego. Według wyroku Trybunału Konstytucyjnego przepis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. W konsekwencji, aborcja w Polsce staje się legalna wyłącznie w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia matki. We wszystkich pozostałych krajach europejskich przepisy są bardziej liberalne.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim facebookowym profilu screen z bulwersującą wypowiedzią Jakuba Pawłowskiego. Czytamy w niej:

d3vkuyo

- Otworzyłem oczy i widzę, rozdziadowane, zepsute do szpiku kości „Wolne C*py”, które chciałyby na okrągło uprawiać seks gdzie się da i na żądanie się skrobać, bo o wychowaniu dzieci to już nie ma mowy. Taką opinię wyrabiacie sobie u mężczyzn. A do prawdziwych matek i kobiet to wam daleko.

Obraźliwy wypis niedoszłego radnego

Wpis Pawłowskiego rozsierdził internautów, którzy do tej pory zamieścili pod nim ponad 750 komentarzy. Oczywiście, w dyskusji nie brakowało ironicznych i złośliwych wypowiedzi.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opatrzył screen następującym komentarzem:

d3vkuyo

- To mężczyźni (najlepiej z prawicy) mają prawo określania kto jest "prawdziwą" kobietą. To mężczyźni mogą łaskawie zgodzić się kiedy i jakie prawa przysługują kobiecie. To właśnie leży u podstaw odbierania kobietom w Polsce prawa do samostanowienia o sobie. Bo w oczach fundamentalistów katolickich kobieta nie jest równa mężczyźnie. To mężczyzna musi ją "wychowywać", narzucać zakazy, bo inaczej ta ulegnie podszeptom Szatana.

- Najgorsze, że takie pisowskie typy, które zatrzymały się mentalnie w XIX wieku, nawet nie rozumieją, że przemawiają przez nich frustracja, kompleksy i podświadomy lęk przed kobietami. Oni nadal uważają, że ograniczają kobietom prawa dla "ich dobra", bo te - jako płeć słabsza, głupsza i ulegająca chuci - potrzebują moralnych przewodników.

A potem oburzają się, że odpowiada im chóralne "WYP****ALAĆ!"

Katarzyna Grochola o wyroku TK ws. aborcji: "Nie godzę się na to"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vkuyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vkuyo
d3vkuyo