Loki na opasce, czyli kręcenie włosów bez użycia ciepła krok po kroku
Dziewczęce loki na rozpuszczonych włosach to fryzura, która skradła serca zwolenniczek stylu boho i romantycznych uczesań w duchu artystycznego nieładu. By uzyskać efektowny i trwały skręt, wcale nie trzeba używać lokówki ani prostownicy. Loki na opasce są bezpieczne dla włosów i potrafią trzymać się przez cały dzień.
16.06.2018 | aktual.: 07.07.2018 21:25
Dlaczego opaska jest lepsza niż stylizacja na gorąco?
Kręcenie włosów na opasce należy do czasochłonnych metod stylizacji. Mimo to ma przewagę nad robieniem loków na gorąco. Przekonują się o tym dziewczyny, które w wyniku nadużywania prostownicy, suszarki i lokówki musiały pokonać problem rozdwojonych końcówek i łamliwych kosmyków. Pod wpływem działania wysokiej temperatury dochodzi do spalenia łusek włosowych, które osłaniają korę łodygi włosa. Bez łusek kosmyki są narażone na bardzo szybką utratę wody. Wysuszają się, matowieją i nie chcą się układać. Loki na opasce – w przeciwieństwie do kręconych na gorąco – nie zagrażają kondycji włosów. Można więc robić je nawet codziennie, a tym samym dodawać fryzurze nie tylko wdzięku, ale i objętości.
Zobacz także
Jak zrobić loki na opasce?
Aby zrobić loki na opasce, nie trzeba mieć w zasadzie niczego poza… opaską – koniecznie z elastycznego materiału, który dobrze trzyma się na głowie. Warto jednak użyć czegoś, co pomoże wzmocnić skręt, np. pianki do włosów, mgiełki do włosów (nawilżającej) albo żelu lnianego. Należy przygotować sobie również szczotkę z miękkim włosiem i dwa lusterka, dzięki którym można będzie swobodnie oglądać tył głowy podczas modelowania. Aby zrobić trwałe loki na opasce, najlepiej trzymać się następujących kroków:
- Nałożyć na włosy piankę – pasmo po paśmie, aż staną się wilgotne.
- Dokładnie rozczesać kosmyki.
- Nałożyć na głowę opaskę tak, by przebiegała od górnej części czoła do potylicy.
- Zebrać cienkie pasmo tuż przy twarzy i opleść je wokół opaski.
- Do zwisających kosmyków dobrać kolejne pasmo i ponownie owinąć nim opaskę.
- Czynność powtarzać dookoła głowy, aż całe włosy znajdą się pod opaską.
- Jeśli opaska się podnosi w trakcie owijania, podpiąć ją w kilku miejscach wsuwkami.
- Odczekać minimum dwie godziny, a najlepiej całą noc.
- Kiedy włosy się wysuszą, odwijać je pasmo po paśmie, by nie uległy splątaniu.
- Gotowe loki w razie potrzeby utrwalić lakierem do włosów.
Burzę loków łatwo podkreślisz i utrwalisz kosmetykami do stylizacji, które znaleźć można na WP radarOkazji.
Loki na opasce to tylko jedna z możliwości…
Loki w naturalny sposób da się uzyskać nie tylko dzięki opasce. Wałeczki i papiloty? Można obyć się bez tego. Trzeba tylko mieć w domu wsuwki, stary T-shirt albo dziurawą skarpetę. Za pomocą wsuwek kręciły włosy nasze babcie zanim na rynku pojawiły się elektroniczne przyrządy do stylizacji. Nawijały kosmyki na palec wskazujący i przypinały je ciasno jeden obok drugiego. Dziś dziewczyny wykorzystują koszulki podarte na cienkie paski. Owijają włosy wokół kawałków materiału, a następnie mocno zawiązują końce. Robią również koki na czubku głowy przy użyciu skarpety z odciętą częścią na palce. Oplatają na niej pasma podobnie jak na wypełniaczu do koka. Włosy bardzo dobrze skręcają się po całym dniu noszenia takiej fryzury.
Zobacz także