Łóżko 160 czy 180? Wybierz szerokość łóżka dla dwóch osób

Łóżko 160 czy 180? Wybierz szerokość łóżka dla dwóch osób

Łóżko 160 czy 180? Wybierz szerokość łóżka dla dwóch osób
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2018 14:08

Wybór łóżka do sypialni to jedno z zadań, które czeka na świeżo upieczonych gospodarzy lub tych, którym zamarzyła się reorganizacja domu. Łóżka dla dwóch osób dostępne są w kilku popularnych rozmiarach. Dobór odpowiedniej szerokości tego mebla powinien zależeć od preferencji użytkowników, a także dostępnej w sypialni przestrzeni.

Popularne szerokości łóżek dwuosobowych

Chociaż możliwe jest zamówienie łóżka, którego rozmiary i funkcje zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów, to mimo wszystko w salonach mebli królują łóżka gotowe, które mają określone rozmiary.

Najpopularniejszą długością łóżek dla dwóch osób jest 200 cm lub 220 cm. Wartości szerokości są nieco bardziej zróżnicowane. Nabyć można bowiem mebel o szerokości:

  • 140 cm – najwęższy rodzaj łóżka, najczęściej odnosi się do mebli składanych, takich jak kanapy czy wersalki, jednak w sklepach meblarskich znaleźć można również tradycyjne łóżka o tej szerokości,
  • 160 cm – jedna z najpopularniejszych wartości; łóżko jest wygodne i całkiem przestronne, ale nie zajmuje dużo miejsca w sypialni,
  • 180 cm i 200 cm, które kwalifikują łóżko do rozmiaru 'king size'.

Często spotykane są łóżka 160 cm z pojemnikiem na pościel lub łózko 180 cm z szufladami.

Zalety i wady łóżka 160 cm

Jeśli chodzi o tę szerokość, to najczęściej znaleźć można łóżka 160 cm na 200 cm. Takie rozmiary powinny przypasować większości potencjalnych klientów. Nie oznacza to, że w salonach meblarskich nie uda dostać się 'od ręki' również łóżka 160 cm na 220 cm.

Do plusów łóżka 160 cm należy to, że nie zabiera za dużo miejsca w sypialni, a przy tym nie ogranicza też przestrzeni śpiących w nim osób. Minusem może być natomiast to, że nie daje takiego poczucia luksusu jak szerszy wariant. Choć wiele zależy od jego designu i funkcjonalności.

Dla kogo łóżko 180 cm?

Łóżko dwuosobowe 180 cm nadawać się będzie do dużych sypialni i dla osób, które cenią sobie przestrzeń.

Łóżko king size, znane najczęściej z pokoi w wysokiej klasy hotelach, zdecydowanie pozwoli na wygodny, spokojny sen. Będzie także prezentować się majestatycznie w sypialni, szczególnie jeśli będzie to łóżko 180 cm z litego drewna. Z drugiej strony klasy dodać może również aksamitny, pikowany zagłówek.